AltcoinHaberler

Son Dakika! SEC BNB’ye Soruşturma Başlattı! Yeni Ripple Vakası Mı?

BNB'ye SEC dumpı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun BNB’nin 2017 yılındaki satışlarını incelediği ve soruşturma başlattığı iddia edildi.

Haberin ardından BNB düşmeye başladı.

Bloomberg’de yer alana habere göre SEC şimdi gözüne BNB‘yi kestirdi. BNB’nin ilk olarak satıldığı 2017 yılında menkul kıymet olup olmadığını araştıran SEC, yapılan satışları inceliyor.

Bloomberg, haberi ismini açıklamadığı kaynaklarına dayandırdı.

Bazı kaynaklar SEC’in soruşturmasının aylar sürebileceğini ifade etti.

Bunlara ek olarak SEC’in hedefinde Binance’in de yer aldığı, içeriden öğrenenlerin ticareti kapsamında suistimaller yaşanıp yaşanmadığının araştırıldığı ifade edildi.

Bu soruşturma kapsamında Binance US’in küresel muadilleriyle olan ilişkileri de mercek altına yatırılacak.

SEC Başkanı Gary Gensler katıldığı her toplantıda pek çok kripto paranın menkul kıymet olduğunu ifade ediyor ancak bu konuda netlik sağlamadığı için eleştiriliyordu.

Aralık 2020’de davaya dönüştürülen Ripple dosyasında da benzer iddialara yer verilmiş ve Ripple’ın SEC’e kayıt olmadan menkul kıymet sattığı iddia edilmişti.

Marketin bu habere nasıl tepki vereceği merak edilirken, Bitcoin şimdilik 31400$ seviyesinden işlem görüyor. BNB’ye yönelik hamlenin henüz inceleme aşamasında olması ve sonucunun aylar sürme ihtimali yatırımcıları bir miktar rahatlattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu