BitcoinHaberler

SEC’ten Bitcoin’in Yüzünü Güldüren Karar Geldi

SEC'in verdiği kararla Bitcoin fon hisselerini kurumsal yatırımcılara satabilmesinin önü açılmış oldu.

Dijital paraların kullanım alanları ve yatırımcı sayısının giderek artması birçok regülatörü harekete geçirdi. Nitekim SEC ve CFTC gibi kurumların verdiği izinler bu doğrultuda artış gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. New York Dijital Yatırım Grubu LLC’nin (NYDIG) bundan kısa bir süre önce BitLicense almayı başarması ve New York’taki yatırımcılara BTC, BCH,XRP, LTC ve  ETH depolama hizmeti sunması bunun en güzel örneklerinden.

Son gelişme olarak Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonunun (SEC) Bitcoin ETF’leriyle ilgili karar vermesi beklenirken yeni ve Bitcoin yanlısı bir karar alması Bitcoin cephesinin yüzünün güldürdü.

Bundan böyle New York Dijital Yatırım Grubu LLC (NYDIG), yatırımcılara hisselerini satabilecek. Yani kurumsal yatırımcılar bir Bitcoin vadeli işlemler fonunun sahip olduğu hisseleri satın alabilecekler. Yatırımcıların firma hisselerine yatırım yapmak için herhangi bir ön ödeme yapması şartı da aranmıyor.

Hisse Başına önerilen miktar maksimum 10 dolar

Firma hisse başına maksimum 10 dolar teklifte bulunurken şirketin amaçladığı öncelikli sermaye miktarının da 25 milyon doları bulması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı