AnalizBitcoin

Selcoin’den Bitcoin ve Genel Piyasaya Değerlendirmesi

Selcoin yayınladığı bir video ile Bitcoin ve genel piyasalar ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başarılı tahminleri ile adından söz ettiren Selcoin, yayınladığı yeni bir video ile Bitcoin, dolar ve altın piyasalarını değerlendirdi. Video serisine tüm hızıyla devam eden Selcoin’in fiyat tahminleri şu şekilde:

Altın Tahmini

Özellikle son haftalarda altının yükselişi tüm yatırımcı gruplarının dikkatini çekmiş ve TL paritesi bazında rekor üzerine rekor kırmıştı. Daha önce 386 TL direnci üzerinde duran Selcoin’in bu tahmininin tuttuğunu dikkatlerden kaçmazken, 355 ve 360 TL desteğinin güçsüz olduğunu ve eğer bu seviyenin altına düşülürse 320 TL seviyelerine kadar bir gerilemenin olabileceğini ifade etti. Bu seviyelere bir düşüş olursa altını tekrar değerlendirebileceğini ifade eden ünlü isim yeni alım yapacak olan yatırımcıları da bu seviye için uyardı.

Dolar Tahmini

Dolardaki yükselişe de değinen ünlü isim 6.60 desteğinin kırılması ile beraber fiyatın 6.25 – 6.34 bandına gerileyebileceğini ifade etti. Daha önceden belirttiği uzun vadedeki 7.50 ila 7.80 hedefini tekrar hatırlatan ve bu hedefi yineleyen Selcoin, yeni alım yapacak yatırımcılara 6.20 ila 6.30 seviyelerini önerdi.

Bitcoin Tahmini

Bitcoin’de geçtiğimiz günlerde 7400 dolar seviyesinden bir düşüş olacağını ifade eden Selcoin, bu tahmininde yanılmadı. Ünlü isim düşüş dalgasının 5200 ila 5500 dolar seviyelerine kadar olabileceğini ifade etse de bu süreçte 6500 dolar seviyesi altına düşüş yaşanmadı. Ancak halving olayı öncesi hala bu seviyelere bir düşüş olabileceğini öngören ünlü analist, “7400 dolar seviyesi üzerinde bir kapanış gerçekleşirse bu fikrimi revize ederim” şeklinde konuştu.

Yatırımcılara Tavsiyeler

Her zaman olduğu gibi yatırımcılara planlı bir şekilde hareket etmelerini tavsiye eden ünlü isim, özellikle bu dönemde fırsatı kaybetme korkusu ile panik alım ve satış yapılmaması konusunda uyardı. Öte yandan riski azaltmak için tek bir ürüne bütün paranın yatırılmaması gerektiğini söyleyen Selcoin, paçal yaparak risk oranının düşürülmesi gerektiğini tavsiye etti.

Daha birçok konunun bahsedildiği videonun tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=Uap29JODNxw

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu