HaberlerNFT

Selcuk Erdem’in Fluffy Polar Bears NFT’leri Yatırımcıları Üzdü!

Fluffy Polar Bears'ı bekleyen yatırımcılar masadan üzgün ayrıldı.

NFT’lerin artan popülaritesi, Türk sanatçıları da bu alana yönlendirdi.

Türkiye’nin en ünlü karikatüristlerinden Selçuk Erdem’in sahibi olduğu ve çizimlerini yaptığı Fluffy Polar Bears NFT’lerinin dün ön satışı ve halka açık ana satışı gerçekleşti.

Ancak satış sırasında çıkan bazı problemler yatırımcıların tepkisine neden oldu.

Yatırımcılar Botlarla Yarıştı!

Büyük bir heyecanla bugünü bekleyen pek çok yatırımcı sözleşmedeki bir boşluk ve bu boşluğu istismar eden botlar nedeniyle NFT mintleyemedi. NFT’lerin botlar aracılığıyla kısa sürede hızlıca mintlenmesi NFT’lerin 5 saniye gibi bir sürede tükenmesine neden oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan projenin kurucu ortağı Alemşah Öztürk, teknik zorluklar nedeniyle lansmanın planladıkları gibi gitmediğini ifade etti. Bazı açıkların sömürüldüğünü ve bu nedenle normal kullanıcıların NFT’lere ulaşmakta zorlandığını ifade eden Öztürk bunun alıcı başına maximum limit koymamalarından kaynaklandığın ifade etti.

Bunun kendileri için bir seçim olduğunu ve insanların istedikleri kadar satın almalarına imkan tanımak için bu seçimi kullandıklarını belirten Öztürk, insanların çoğunluğunun satın alamadığı için üzgün olduklarını söyledi.

NFT’lerin botlar tarafından 5 snde mintlenmesi nedeniyle NFT’ler tükenince, pek çok yatırımcı 18.000$’ı bulan bir gas ücreti ile karşılaştı. Ancak bu kadar yüksek ücret çıkmasının nedeni olarak NFT’lerin tükenmiş olması gösteriliyor.

Bu noktada Fluffy Polar Bears  NFT’lerini mintlemek için botlarla yarışan yatırımcılar başarısız olurken, gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle projeye tepki gösterdi.

Denetçi Uyarmış!

Projeyi denetleyen bağımsız denetçinin projenin akıllı kontratlarında açık olduğu için dışarıdan bir akıllı kontrat vasıtasıyla bütün NFTlerin mint edilebileceğini raporunda yazmasına rağmen bir önlem alınmaması tepkilerin büyümesine neden oldu.

Kaynak: Efe Bulduk

Bazı hesapların 280 adet NFT aldığı görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu