Kripto HaberleriHaberlerSelfWealth, Avustralyalılara Kripto Para Birimi Hizmeti Sunan İlk Aracı Kurum Oldu

SelfWealth, Avustralyalılara Kripto Para Birimi Hizmeti Sunan İlk Aracı Kurum Oldu

Takip et

Avustralya‘nın aracı platformu SelfWealth, ülkede yerli müşterilere kripto ticareti sunan ilk platform olmaya hazırlanıyor.

Avustralyalılar kripto paranın yanı sıra ABD, ASX ve yakında Singapur menkul kıymetleri ile tek bir yerde işlem yapabilecekler. Mevcut istemcilerin yeni bir hesap açması gerekmeyecek ve yalnızca küçük ara birim değişiklikleri görülecek. Ancak bunun için şu anda mali izleme örgütü AUSTRAC’ın onayı bekleniyor.

SelfWealth bu hizmet için Avustralya’nın en uzun soluklu kripto borsalarından biri olan BTC Markets ile anlaşma imzaladı.

BTC Markets CEO’su Carlone Bowers, müşterilerin 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren 5 dijital varlık ile ticaret yapabileceklerini belirtti.

Kullanım kolaylığı ve daha düşük ücretler, son fiyat düşüşlerine rağmen hala kripto alanına daha fazla yatırımcı çekmeyi sağlıyor.

Avustralyalılar Kripto’yu Seviyor

SelfWealth’in üyelerinin %30’undan fazlasının zaten bu tür varlıklarda işlem yaptığını keşfettikten sonra kripto para birimlerini tanıtmaya karar verdiği belirtiliyor. Avustralya’da şu anda yaklaşık 800.000 kripto yatırımcısı var.

Öte yandan BTC Markets platformunda 300.000’den fazla Avustralyalının 21 milyar doların üzerinde kripto ticareti yaptığı söyleniyor. Dahası, Avustralya’nın baş vergi dairesi, 2021’de 100.000’den fazla vatandaşın kripto kazançları üzerinden vergi ödediğini açıkladı.

Kripto Yanlısı Düzenlemeler

Ayrıca Avustralyalı düzenleyiciler ülkenin dünyanın kripto merkezi olmasını istiyor. Buna teknoloji inovasyonu ve madencilik de dahil. Geçen yıl ise bir senato komitesi Blockchain teknolojisinin benimsenmesine fayda sağlayabilecek vergi yasaları önerdi. Öte yandan ülkenin finansal düzenleyicileri Bitcoin ve Ethereum performansını takip eden borsalarda işlem gören fonlara yeşil ışık yaktı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları