Ana SayfaHaberlerSenato Üyesi, "Bitcoin ve Kripto Paralar Kumardır, Bu Oranda Vergi Alınmalı!"

Senato Üyesi, “Bitcoin ve Kripto Paralar Kumardır, Bu Oranda Vergi Alınmalı!”

Takip et

Hindistan BJP üyesi Sushil Kumar Modi bugün yaptığı konuşmada hükumetten kripto para birimlerine uygulanan vergiyi mevcut -% 30- oranından artırmasını talep etti!

Kripto para birimlerinin bir kumar biçimi olduğunu ve Japonya, Almanya, Fransa ve Avusturya gibi ülkelerin bu konuda %55’e varan vergi uygulamalarına gittiğini belirten Modi, mevcut ve gelecekteki zorlukların üstesinden gelmek için 2000 bilgi teknolojisi yasasının da yeniden hazırlanması gerektiğini söyledi.

Maliye Bakanı’ndan kripto paraya uyguladıkları yüzde 30’luk vergiyi artırmasını ve bu konuyu önümüzdeki günlerde göz önünde bulundurmasını rica ediyorum.

dedi.

Modi, buna ek olarak kripto para biriminin bir emtia, varlık, mal veya hizmet olmadığını savundu. Kripto paraların içsel bir değere sahip olmadığını ve hisse senedi piyasalarındaki hisselerin aksine herhangi bir şirketten de destek almadığını söyledi.

Kripto kumardır. Bir piyango şeklidir, bir tür at yarışıdır… Hisse piyasasına para yatırdığınızda bunların arkasındaki şirketleri tanıyorsunuz? Peki ya kripto paranın arkasında olan şirketleri tanıyor musunuz?

diye soran Modi, Japonya’nın kripto para birimlerine %55, Almanya, Fransa ve Avusturya’nın da %45’e, ABD’nin de %37’ye varan vergiler uyguladığını belirtti.

Modi, kripto para biriminin satışı konusunda borsayı yöneten hizmet sağlayıcısına sadece yüzde 18 GST uygulandığını belirtti. Kriptonun piyango, kumar ve at yarışlarına benzediğinin ve tüm bu faaliyetlerde toplam işlem değerine %28 vergi (GST) uygulandığının altını çizen yetkili, mevcut vergi oranlarının derhal arttırılmasını gerektiğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları