HaberlerKripto Para

Senatör Emmer, “Kriptonun Geleceğine Bürokratlar Değil, Amerikan Halkı Karar Verecek!”

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi'ni eleştiren Kongre Üyesi Tom Emmer, Janet Yellen'a görevini hatırlattı!

Kripto Yanlısı Kongre Üyesi Tom Emmer, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin (FSOC) kripto söz konusu olduğunda Amerikalıları temsil edemediğini, büyük reformlara ihtiyacı olduğunu belirtti.

ABD’de Blockchain ve kripto para birimleri için açık ve uygun düzenleyici tasarımlar oluşturmanın en ünlü savunucularından biri olan Kongre Üyesi Tom Emmer, FSOC’yi bağımsızlığını kaybettiği konusunda topa tuttu!

Emmer, kripto karşıtı Janet Yellen başkanlığındaki ABD Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin veya diğer adıyla FSOC’nin kongre gözetimi altına alınması gerektiğini vurgulamak için Twitter’daydı.

Kripto para birimi düzenlemesi hakkındaki tartışmaların FSOC gündemindeki “şeffaflık” eksikliğini açıkça ortaya koyduğunu belirten Emmer, FSOC’nin politikacılar tarafından bu tartışmadaki meşru prosedürleri atlatmak için kullanılabileceğini iddia etti.

Yellen’a Görevini Hatırlattı!

Sekreter Yellen, finansal istikrar risklerini belirlemek ve düzenleyici çerçeveleri bu sistemik riskler etrafında hizalamakla görevli bağımsız bir düzenleyiciler konseyi olan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’ne (FSOC) başkanlık eder.

diyen Emmer,

Kripto, web3 ve sahiplik ekonomisinin geleceği, bağımsız olması gereken herhangi bir varlık tarafından dikte edilemez ve edilmemelidir.

diyerek konuyla ilgili tavrını açıkça ortaya koydu.

“Kriptonun geleceğine bürokratlar değil, Amerikan halkı karar verecek”

Finansal Piyasalar Çalışma Grubu (PWG), Kongre’yi hala stablecoinlerle ilgili düzenlemeleri kabul etmeye zorluyor ancak Kongre hala bir fikir birliği sağlayabilmiş değil. İşte Emmer da tam bu noktada “Kriptonun geleceğine bürokratlar değil, Amerikan halkı karar verecek.” diyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu