BitcoinHaberler

Senatörler Spot Bitcoin ETF’i Konusunda SEC’e Baskı Yapmaya Devam Ediyor!

Spot Bitcoin ETF'ine yönelik umutlar tükenmedi.

ABD’de SEC’in Bitcoin vadeli işlem ETF’sine verdiği onaydan sonra gözler spot Bitcoin ETF’si başvurularına çevrilmiş ancak bu konuda olumlu bir cevap alınamamıştı.

SEC’in 2021 yılının sonlarında VanEck’in spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetmesi bazı soru işaretlerine neden olmuştu.  SEC, spot Bitcoin ETF’si ile vadeli işlem ETF’si arasında yatırımcı korunması bakımından farklar olduğunu ileri sürmüş ve kararında buna ilişkin açıklamalar yapmıştı.

SEC’in spot Bitcoin ETF’sine yönelik ret gerekçesi pek çok otorite tarafından kabul görmemiş hatta ABD’li senatörler tarafından da sorgulanmıştı.

ABD’li senatörler Tom Emmer ve Darren Soto, SEC Başkanı Gary Gensler’e 3 Kasım tarihinde bir mektup gönderdi. Emmer ve Soto, mektubunda SEC’e, Bitcoin vadeli işlem ETF’sine izin verirken neden spot bir Bitcoin ETF’sine izin vermediğini sordu.

Senatörler mektubuna, spot Bitcoin ETF’sinin vadeli işlem ETF’sine göre daha fazla koruma sağladığını da ekledi.

Tom Emmer, 3 Aralık 2021 tarihinde Twitter hesabından attığı twitte, SEC Başkanını etiketleyerek, 3 Kasım tarihli mektuplarına halen cevap beklediğini yazmıştı.  Emmer bugün yaptığı paylaşımında 3 Aralık tarihli twitini alıntılayıp, Gary Gensler’i etiketleyerek “Halen Bekliyorum” yazdı.

SEC’in önünde hali hazırda bekleyen 20’den fazla Spot Bitcoin ETF başvurusu var. Her birisini ayrı ayrı değerlendiren SEC’ten sürpriz bir karar gelir mi bilinmezken, SEC başkanını senatörlere yanıt vermemesinin bekleyen başvurularla ilgili olduğu değerlendiriliyor.

Bu paylaşım sonrası Spot Bitcoin ETF’ine yönelik SEC Başkanı Gary Gensler’dan yeni bir açıklama gelecek mi takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu