HaberlerKripto Para

Senegal Asıllı Amerikalı Ünlü Şarkıcı Akon Kendi Şehrini Kuruyor!

Ünlü şarkıcı şehrin ekonomisini Akoin adını verdiği kripto para üzerine inşa ediyor.

Aliaune Damala Badara Thiam ya da Akon sahne adıyla bilinen Amerikalı ünlü şarkıcı, mart ayında beri “Akon City” adını verdiği şehrinin inşasıyla meşgul. Şehrin ekonomisi kendi kripto parası olan Akoin üzerine kurulu olacak ve Senegal’in Başkenti Dakar’a yakın kurulan şehrin kendi sakinleri ve turistler için bir de havaalanı bulunacak.

Şehrin 10 Yıl İçinde Tamamen Kurulması Bekleniyor

Şehrin kurulduğu 2 bin dönümlük arazi Senegal Devlet Başkanı Macky Sall tarafından Senegal asıllı Amerikalı ünlü şarkıcı Akon’a tahsis edildi. Ünlü Hip-Hop, R&B ve Soul müzik sanatçısının yaklaşık 80 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor.

Akon’un Projesi Uzmanlardan Da Destek Görüyor

Akon’un projesi teknoloji uzmanları tarafından da destekleniyor. Uzmanlar Afrika’daki bankacılık sistemlerinin verimsizliği sebebiyle blockchain ve kripto para birimlerinin işe yarayabileceğini düşünüyorlar.

Afrika ülkelerinin teknolojik fırsatları kaçırdığını düşünen analistler olsa da çoğu analistin birleştiği ortak görüş blockchain’in Afrika ülkeleri için önemli bir sıçrama alanı olabileceğini yönünde. Akon’un projesi ise işte tam da bu noktada önem kazanıyor çünkü son zamanlarda kripto para birimi Afrika ülkelerinde hızla büyüme gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu