AltcoinHaberler

SHIB Yatırımcılarının Beklediği Veri Açıklandı: Yüzde 40 Görüldü!

Piyasadaki SHIB tokenlerinin %40'ı, "halka ait"!

Dogecoin’in (DOGE) de kopyası olarak piyasaya sürülen meme odaklı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), kesinlikle şu sıralar herhangi bir kripto para biriminden çok daha popüler.

SHIB, Halkın Elinde!

SHIB, %300 ve üzerinde bir ralli yakaladıktan sonra 12 Ekim tarihinde hafif düzeltme sinyalleri vermeye başladı ve 24 saat içerisinde %9,9 düşüş yaşadı.

SHIB fiyatının yaşadığı bu hafif düşüşe rağmen toplam piyasa değerini 13 milyar doların üzerine kadar çıkarması bunun en büyük 12. kripto para birimi sıralamasında kalmasını sağlıyor. DOGE’u geçmeye çok yaklaşan SHIB, ne yazık ki henüz bunu başaramadı ancak bu konumda ilerliyor.

SHIB, DOGE’a göre en azından geliştiricilerin ağzından önemli bir “farka” sahip. DOGE’den farklı olarak SHIB’in tamamen topluluk tarafından yönetileceğini vurgulayan geliştiriciler şimdiden fark yaratmaya başlamış gibi gözüküyor.

CoinMarketCap üzerindeki token arzı bilgilerine göre sirkülasyondaki SHIB miktarının %39,47’si tamamen halkın yani bireysel yatırımcıların elinde.

Toplamda 1 katrilyon arza sahip olan SHIB’in anlık arzı ise 394,796,000,000,000 olarak biliniyor.

DOGE konusunda ise daha önceki aylarda bunun çoğunlukla balinaların elinde olduğu vurgulanmış ve durum yatırımcılar için tehdit oluşturmuştu.

Bir varlığın çoğunluğunun balinalarla kurumsal yatırımcıların elinde olması tahmin edilebileceği gibi sert fiyat hareketlerinin yaşanmasını sağlayabilir. Özellikle DOGE arzının büyük bir kısmının Elon Musk’ın elinde olduğu iddiası da DOGE yatırımcıları için panik oluşturmuştu ancak SHIB konusunda şu an endişe edecek bir şey yok gibi gözüküyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu