AltcoinHaberler

SHIB Yatırımcılarının Beklediği Veri Açıklandı: Yüzde 40 Görüldü!

Piyasadaki SHIB tokenlerinin %40'ı, "halka ait"!

Dogecoin’in (DOGE) de kopyası olarak piyasaya sürülen meme odaklı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), kesinlikle şu sıralar herhangi bir kripto para biriminden çok daha popüler.

SHIB, Halkın Elinde!

SHIB, %300 ve üzerinde bir ralli yakaladıktan sonra 12 Ekim tarihinde hafif düzeltme sinyalleri vermeye başladı ve 24 saat içerisinde %9,9 düşüş yaşadı.

SHIB fiyatının yaşadığı bu hafif düşüşe rağmen toplam piyasa değerini 13 milyar doların üzerine kadar çıkarması bunun en büyük 12. kripto para birimi sıralamasında kalmasını sağlıyor. DOGE’u geçmeye çok yaklaşan SHIB, ne yazık ki henüz bunu başaramadı ancak bu konumda ilerliyor.

SHIB, DOGE’a göre en azından geliştiricilerin ağzından önemli bir “farka” sahip. DOGE’den farklı olarak SHIB’in tamamen topluluk tarafından yönetileceğini vurgulayan geliştiriciler şimdiden fark yaratmaya başlamış gibi gözüküyor.

CoinMarketCap üzerindeki token arzı bilgilerine göre sirkülasyondaki SHIB miktarının %39,47’si tamamen halkın yani bireysel yatırımcıların elinde.

Toplamda 1 katrilyon arza sahip olan SHIB’in anlık arzı ise 394,796,000,000,000 olarak biliniyor.

DOGE konusunda ise daha önceki aylarda bunun çoğunlukla balinaların elinde olduğu vurgulanmış ve durum yatırımcılar için tehdit oluşturmuştu.

Bir varlığın çoğunluğunun balinalarla kurumsal yatırımcıların elinde olması tahmin edilebileceği gibi sert fiyat hareketlerinin yaşanmasını sağlayabilir. Özellikle DOGE arzının büyük bir kısmının Elon Musk’ın elinde olduğu iddiası da DOGE yatırımcıları için panik oluşturmuştu ancak SHIB konusunda şu an endişe edecek bir şey yok gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
abdurrahman bulut

ne oldu sıfır atacak shıb trilyonları topladılar bu paraları 2 ay kullansalar zaten yeter 0,00080 lere çıkarıp sonra 0,00060 lardan 0,0055 lere kadar trilyonları kasaya koyup şimdide kendiler 0,00037 lerden aldıkları coinleri gariban yatırımcıların önüne istediği yere milyarlık satış emirlerini koyarak algoritmanın o satışı görüp geri dönmesini sağlayarak gariban cep telefonu ile alıp para kazanmaya çalışan zavallı dicem artık başka bir şey gelmiyor aklıma parasını içerde tutarak paralarına para katıyorlar bunların alayı sahtekar iyiki yatırım yapmadan bu piyasayı takip etmek ve içeriğini öğrenmek ihtiyacını duymuşum yoksa balıklama atlasaydık bizde şimdisızlanıyorduk

Vedat

İnsanlara hala umut satiyorsunuz herkesin hakkına giriyorsunuz doğruları yazın siz sisirdikce insanlar alıyor zarar ediyor


Başa dön tuşu