Kripto HaberleriAltcoinShiba Inu (SHIB) Geliştiricisi Bu Altcoine Sataştı, Altcoin Resmi Açıklama Yaptı!

Shiba Inu (SHIB) Geliştiricisi Bu Altcoine Sataştı, Altcoin Resmi Açıklama Yaptı!

Takip et

Shiba Inu (SHIB) altcoin projesinin baş geliştiricisi ve ana aktörlerinden biri olan Shytoshi Kusama, geçtiğimiz günlerde Bloomberg Business’a hitaben yaptığı açıklamada kripto paralar hakkında konuşurken Litecoin’in (LTC) Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) ardından bir alternatif olarak bahsedilmemesini istedi.

Litecoin de buna kayıtsız kalmadı ve Kusama’nın dalga geçmesine, LTC’nin listede ilk sırada yer alması gerektiği şeklinde bir açıklamayla karşılık verdi.

Gerçekten de kripto paralar 2010’larda ilk kez popülerlik kazanmaya başladığında durum böyleydi, ancak şu anda LTC, EOS ve XRP ile eşit düzeyde bir “zombi coin” olarak kabul ediliyor. CoinMarketCap’e göre, bir zamanlar ilk üç kripto para biriminden biri olan Litecoin şu anda piyasa değeri açısından 3.9 milyar dolarla 20. sırada yer alıyor.

İlgili Haber
Dogecoin ve Shiba Inu İçin Son Veriler Geldi: Amerikalılar Hala İki Meme Tokeni Seviyor Mu?

Litecoin (LTC) Altcoini Talep ve İlgi Eksikliği Çekiyor

Birçok kripto analisti bu durumun Litecoin Blockchain’ine ve LTC coinine olan aşırı düşük talep ve kullanıcı ilgisinden kaynaklandığına inanıyor. Sürekli gelişim, düzenli konferanslar ve madencilik faaliyetlerine rağmen, Litecoin’in daha başarılı rakiplerinin gölgesi altından hiçbir zaman çıkamadığı görülüyor.

SHIB ve DOGE ya da SOL gibileri, sosyal medyanın gücünden yararlanarak ve küresel ölçekte bir heyecan yaratarak son birkaç yılda LTC’yi geride bıraktı.

Bununla birlikte birçok kişi Litecoin ağının Solana gibi sürekli kesintiye uğradığı haberleri duyulan bir ağa göre şimdiye kadar hiçbir zaman durmadığını bilmiyor.

Litecoin ayrıca, gönderenin kimliğini ve gönderilen token sayısını gizleyerek transferlerin daha gizli hale gelmesini sağlayan MimbleWimble genişletmesini de başarıyla kullanıma sundu, ancak bunun sonucunda Güney Kore’deki büyük borsalar LTC’yi listeden çıkarmaya karar vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları