Shiba Inu

Shiba Inu (SHIB) İçin İşler İyi Gitmiyor: 10 Günlük Kayıp, Oldukça Fazla!

Dogecoin kopyası olarak piyasaya giriş yapan ve kısa sürede ciddi yükseliş elde eden SHIB, şimdi ise sert bir yatırımcı kaybı yaşıyor.

2021 kesinlikle kripto para sektörünün bu tarihe kadar gördüğü en çılgın yıllardan birisi oldu. Dogecoin‘in (DOGE) kırdığı rekordan sonra Shiba Inu (SHIB) gibi birçok benzer proje piyasaya giriş yaptı. SHIB’in bir ara top 10 içerisine girmesi sektörde büyük yankı uyandırdı ve birçok yatırımcı kazanmasını sağladı. Şimdi ise yatırımcıların güven kaybı yaşadığı tek bir veri ile de anlaşılmakta.

SHIB Yatırımcılarında Büyük Kayıp

2022 yılının başından beri SHIB yatırımcılarının sayısında aslında ciddi bir artış yaşanmıştı. Bu sebeple aslında yaşanan son olayın uzun vadeli mi yoksa tek seferlik mi bir şey olup olmadığı bilinmiyor.

Mart ayında büyük bir darbe yiyen SHIB, yatırımcıların güvenini ve dolayısıyla sayısını da kaybetti. Önde gelen merkeziyetsiz kripto para birimi, sadece 10 gün içerisinde 55.000 yatırımcı kaybetti.

CoinMarketCap tarafından aktarılan bilgilere göre içerisinde SHIB tutan cüzdan adreslerinin sayısında 15 Mart tarihinden 25 Mart tarihine kadar olan sürede 55.000 düşüş yaşandı.

SHIB, bundan 7 gün önce ise sadece tek bir gün içerisinde 30.000 yatırımcısını kaybetmişti. 17 Mart tarihinde yaşanan bu sert yatırımcı kaybının sebebi ise DOGE’un yaşadığı fiyat yükselişi olabilir. DOGE ve SHIB genellikle rakip kripto paralar olarak görülmekte ve geçtiğimiz günlerde DOGE fiyatında hareketlilik görülmüştü.

Öte yandan Apecoin’in piyasa çıkmasıyla birçok SHIB balinasının ellerindekileri satıp APE’ye yöneldiği yine zincir içi verilerde dikkat çeken bir detay.

SHIB topluluğunda ciddi kayıplar yaşanırken sadece geçtiğimiz iki gün içerisinde ise 230 milyon SHIB yakıldı. Bu yakma işlemlerinin uzun vadede yatırımcıları geri getirip getirmeyeceği ise önümüzdeki günlerde netleşmiş olacak.

İlgili Haber
Bu Meme Coinden İki Büyük Müjde: Dogecoin ve Shiba Inu'nun Arasına Katıldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bundan sonra Shib zor toparlar


Başa dön tuşu