AltcoinAnalizShiba Inu

Shiba Inu (SHIB) Kritik Direnç Seviyesini Geçebilecek mi?

Hangi seviyelere dikkat edilmeli?

Genel piyasalara baktığımızda haftaya satış yönlü başladıktan sonra hafta sonuna doğru yatay bir seyrin hakim olduğunu görüyoruz. Gün sonuna doğru Shiba Inu (SHIB) ise gün bazında yaklaşık yüzde 5 oranında değer kazanarak 0,00002240 dolara kadar yükseldi.

Son zamanlarda haber akışına bakıldığında SHIB, en son Shiberse metaverse projesi ile gündemde yerini aldı fakat genel olarak piyasa düşüşü hakimiyeti nedeniyle yeteri kadar haberlerin fiyata çok fazla etkisi olmadı.

Peki Teknik Olarak Baktığımızda Hangi Seviyeler Dikkat Edilmeli?

Fiyatın 28 Ekim tarihinden bu yana düşen bir trend içerisinde hareket ettiğini görebiliyoruz.

Geçtiğimiz hafta toplu satışlarla beraber daha önce grafikte sol tarafta görülen alıcı ve satıcıların konsolide olduğu alan ve geçilmesi gereken arz bölgesi yani 0,00000295 – 0,0000031 dolar direnç seviyeleri mevcut.

Yükseliş görebilmemiz için bu emir bloğunun kırılıp bu bölgenin üzerinde kalıcı olup trend yönünü yukarı çevirmesi gerekir.

İyi senaryo dahilinde takip edilebilecek olası hedef seviyeleri 0,000039 – 0,000042 dolar olacaktır. Yukarı yönlü bir sıçramada 0,000039 – 0,000042 dolar bant aralığı önemli bir direnç bölgesi olarak çalışabilir. Haftalıkta ise fiyat bu bölgenin üzerinde kapanışlarla geçilebilirse 0,000052 dolar seviyesi önemli bir alan haline dönüşecektir.

Buna ek olarak aşırı satım bölgesinde bulunan RSI, yönünü yukarı çevirmiş seviyede benzer şekilde. MACD göstergesi de yükselişi destekleyecek pozitif bölgeye çıkma alanında bulunmakta.

Bunun tersi durumda ise; güncel tutunduğu desteği kaybetmesi durumunda ve panik satışlarla beraber olası geri çekilme destek seviyeleri 0,000015 – 0,000013 dolar olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu