Altcoin

Shiba Inu (SHIB) Sert Çakıldı: Dakikalar İçerisinde Milyonlar Uçtu

SHIB, 10 dakikada 600 milyon dolarlık düşüş yaşadı.

Kripto para piyasasının son dönemde en çok konuşulan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), bugün dakikalar içerisinde 600 milyon dolardan fazla kayıp yaşadı. 10 dakika içerisinde ani bir düşüş yaşayan kripto para biriminin 600 milyon dolardan fazla düşüş yaşamasının sebebi bir veya birden çok balinanın satışı olduğu tahmin ediliyor.

SHIB, Hızlı Değer Kaybı Yaşadı

11,22 milyar doladan 10,61 milyar dolara kadar hızlı bir düşüş yaşayan SHIB, bu düşüşünü bir nebze toparlasa da grafiklerde hala bunun izleri durmakta.

Bu düşüşün sebebi net olarak bilinmese de ünlü bir ismin sert açıklamalarından sonra bunun görülmesi bütün okları buraya çevirdi.

Scion Capital’in eski fon yöneticisi Michael Burry, kısa süre önce yaptığı açıklamada SHIB’in toplam arzını eleştirmiş ve bunun aslında “anlamsız” olduğunu vurgulamıştı.

SHIB’in aynı DOGE gibi kötü yatırım olduğunu vurgulayan Burry, bu açıklamaları ile tepki çekse de SHIB’in düşüşü bununla bağlantılı olabilir.

Özellikle 16 Eylül tarihinde Coinbase listelemesi ile yükselişe geçen ve kısa sürede %300 değer artışı yakalayan SHIB’in böyle düşüşler yaşaması normal. Her yükselişin düşüşü olduğu bilinse de fiyatın bir anda çakılması ise anormal olan şey.

Özellikle bireysel yatırımcının ilgi duyduğu ve son raporlara göre %40’ından fazlasını oluşturduğu SHIB’in bu düşüşünü balinalar tetiklese de bireysel yatırımcının paniği olmadan bunun gerçekleşmesi mümkün olmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu