Shiba Inu

Shiba Inu’nun (SHIB) HODLer Yatırımcı Sayısı Artıyor: Analiz Şirketi Gelişmeyi Değerlendirdi!

Dünyanın en büyük ikinci meme tokeni Shiba Inu'nun HODLer yatırımcı sayısı artışa geçti. Nasıl değerlendirilmeli?

Meme tokeni Shiba Inu (SHIB), uzun vadeli yatırımcılar olan HODLer sayısında yükseliş yaşıyor.

IntoTheBlock verilerine göre, SHIB tokenini bir yıldan uzun bir süredir elinde bulunduran kripto para adreslerinin sayısı geçtiğimiz Ocak ayından bu yana %1.900 artarak 3.750’ye yükseldi. Bununla birlikte, bir aydan kısa bir süredir SHIB tokeni tutan adres sayısı ise %38 azalarak 49.790’a indi.

Uzun Vadeli Shiba Inu Yatırımcıları Token Depoluyor

Uzun vadeli yatırımcıların cüzdan bakiyeleri ise aynı periyot içerisinde %127 yükseliş gösterdi ve 27.93 trilyona ulaştı. Uzun vadeli yatırımcıların sahip olduğu token miktarı son 30 gün içerisinde ise %57 arttı.

Bununla birlikte 1 ila 12 ay arasında Shiba Inu tokeni bulunduran adreslerin sayısı ise Ocak ayından bu yana %2 azaldı. Aynı yatırımcıların sahip olduğu coin miktarı ise aynı dönemde %40 artarak 32 trilyona ulaştı.

HODL yönüne olan bu eğilim SHIB için olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

IntoTheBlock, Telegram üzerinden yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Shiba Inu’nun HODL yatırımcıları geçtiğimiz haftalardaki düşüşleri umursamadan coin biriktirdi ve Robinhood’un duyurusuyla birlikte de mükâfatlarını aldılar.”

Bilindiği üzere Salı günü popüler kripto para borsası Robinhood, SHIB’i listelemişti. Bunun ardından ise altcoinin fiyatı yaklaşık olarak %22 yükselmişti.

HODLer’lar Sirkülasyonun Yüzde 5’ine Sahipler

Uzmanlara göre son dönemlerdeki düşük fiyat performansına rağmen uzun vadeli yatırımcıların token biriktirmesi olumlu bir gelişme olsa da bu yatırımcılar sirkülasyonda bulunan 549 trilyon adet Shiba Inu tokeninin yalnızca %5’ine sahipler. Bununla birlikte verilere göre 1 ila 12 aydır token tutan orta vadeli yatırımcılar ise sirkülasyonun %93’ünden fazlasını elinde bulunduruyor.

Bu yüzden uzmanlar SHIB tokeninin spekülatörler tarafından domine edilen fiyat hareketinin uzun bir süre daha bu şekilde devam edebileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu