HaberlerShiba Inu

Shiba Inu’nun (SHIB) Yakım Platformu Hayata Geçti! İşte Bilmeniz Gerekenler

Shiba Inu'nun merakla beklenen yakım platformu hayata geçti. Peki yeni platform hakkında bilinmesi gerekenler neler?

Popüler meme tokeni Shiba Inu’nun geliştiricileri, yatırımcıların sirkülasyondaki coin miktarını azaltabilmeleri için bir SHIB yakım platformu kurdular.

Shiba Inu Geliştiricileri SHIB Yakım Portalını Tanıttı

Shiba Inu token yakımları ile birlikte altcoinin sayısının azaltılarak değerinin artması amaçlanıyor.

Ethereum ve Binance Coin’in daha önce deflasyon özelliği kazanmak ve piyasadaki nadirliklerini artırmak için yakım mekanizmalarına başvurmalarıyla birlikte bu işlem popüler hale gelmişti.

Kısaca açıklamak gerekirse bir coinin yakılması, o altcoin için sirkülasyonda bulunan coin miktarının azaltılması anlamına geliyor.

Bunun yapılabilmesi için söz konusu coinler ölü cüzdan olarak da adlandırılan bir yakım adresine gönderiliyor.

Bu ölü cüzdanların özel anahtarları imha edilmiş oluyor ve içindeki coinler de hiçbir şekilde geri döndürülemiyor. Bu yüzden bu adreslere gönderilen coinler sonsuza kadar sirkülasyondan çıkarılmış oluyor.

Bu mekanizmayı benimseyen SHIB geliştiricileri, yakım işlemleriyle birlikte altcoinin fiyatının yeniden yükselişe geçmesini umuyor.

Bununla birlikte SHIB ekibi ilginç bir şekilde tüm projelerin Shiba Burn akıllı sözleşmesini kullanarak bir yakım platformu kurabileceğini ve yakım yapılması halinde ödül olarak token dağıtabileceğini söyledi.

Yakım işlemleri SHIB ekosisteminin merkeziyetsiz borsası olan ShibaSwap üzerinde gerçekleştiliyor.

SHIB Tokeni Yakanlara Ödül Veriliyor

Yakım işlemlerini teşvik etmek isteyen SHIB yönetimi, yatırımcıları RHYOSHI token dağıtımı ile ödüllendiriyor. Web sitesinde yer alan bilgilere göre SHIB tokenlerini yakan yatırımcılar tüm RHYOSHI işlemlerinin %0.49’unu paylaşacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu