Kripto HaberleriBitcoinSıcak Gelişme: Binance CEO'su CZ, CFTC Davasına Yanıt Verdi: İşte Detaylar

Sıcak Gelişme: Binance CEO’su CZ, CFTC Davasına Yanıt Verdi: İşte Detaylar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Gün içerisinde CFTC’nin Binance’e açtığı dava kripto para gündemine düştü. Dava haberinin ardından Bitcoin 26.500 dolarlara kadar geriledi ve tüm kripto para piyasası kırmızı renge büründü.

Düşüşler zannedildiği kadar derin olmasa da ilerleyen günlerde neler olacağı ile ilgili yatırımcıların kafası karışık.

Tüm bu olaylar yaşanırken Binance CEO’su CZ’den CFTC davasına yanıt geldi. İşte CZ’nin açıklamaları:

“Bugün, CFTC ile iki yılı aşkın bir süredir işbirliği içinde çalışmamıza rağmen, CFTC beklenmedik ve hayal kırıklığı yaratan bir sivil şikayette bulundu.

İlk incelemede, şikayetin gerçeklerin eksik bir şekilde anlatıldığı görülüyor ve şikayette iddia edilen konuların çoğunun nitelendirilmesine katılmıyoruz. İlerleyen süreçte tam yanıtlar verecek olsak da, aşağıda birkaç önemli noktayı ele alacağız.

  • Uyumluluk: Binance.com uyumluluğu sağlamak için sınıfının en iyisi teknolojiyi geliştirmiştir. Binance.com, zorunlu bir KYC programı uygulayan ilk küresel (ABD dışı) borsadır ve bugün KYC ve AML’de en yüksek standartlardan birine sahip olmaya devam etmektedir. ABD kullanıcılarını uyruğa (KYC), IP’ye (ABD dışında yaygın olarak kullanılan VPN uç noktaları dahil), mobil operatöre, cihaz parmak izlerine, bankaya para yatırma ve çekme işlemlerine, blockchain para yatırma ve çekme işlemlerine, kredi kartı numaralarına ve daha fazlasına göre engelliyoruz.Bu Binance’ten daha kapsamlı veya daha etkili sistemler kullanan başka bir şirket olmadığını biliyoruz.
  • Emniyet Teşkilatıyla İşbirliği ve Şeffaflık: Binance, hem ABD’de hem de dünya çapında düzenleyiciler ve yasa uygulayıcılar ile şeffaflığa ve işbirliğine kendini adamıştır. Binance’in şu anda uyum ekiplerimizde çoğu kanun uygulama ve düzenleyici kurum geçmişine sahip 750’den fazla kişi bulunmaktadır. Bugüne kadar 55.000’den kolluk kuvvetleri talebi ele aldık ve yalnızca 2022’de 125 milyon $’dan fazla ve şimdiye kadar 2023’te 160 milyon $’dan fazla fonu dondurmasına/el koymasına yardımcı olduk.ABD ve dünyadaki diğer düzenleyici kurumlara saygı duymaya ve onlarla işbirliği yapmaya devam etmeyi amaçlıyoruz.
  • Kayıtlar ve Lisanslar: Binance.com, 16 ile dünya çapında en fazla lisansa/kayıt sayısına sahiptir ve kullanıcı topluluğumuz tarafından büyük saygı görmektedir.;
  • Ticaret: Binance.com hiçbir koşulda kâr amaçlı ticaret yapmaz veya piyasayı “manipüle etmez”. Binance birkaç durumda “alım satım yapar”. Gelirlerimiz kriptoda. Fiat veya diğer kripto para birimlerindeki harcamaları karşılamak için zaman zaman bunları dönüştürmemiz gerekiyor. Daha az likit çiftler için likidite sağlayan iştiraklerimiz var.Şahsen, Binance’te iki hesabım var: biri Binance Card için, diğeri kripto varlıklarım için. Ayrıca kişisel harcamalarımı veya Kart için ödeme yapmak için zaman zaman kripto dönüştürmem gerekiyor.

Binance.com’un çalışanlar için 90 gün ticaret yapmama kuralı vardır, yani en son satın alma işleminizden sonraki 90 gün içinde kripto para satmanıza izin verilmez veya bunun tersi de geçerlidir. Bu, herhangi bir çalışanın aktif olarak ticaret yapmasını önlemek içindir. Ayrıca çalışanlarımızın Vadeli İşlemlerde işlem yapmalarını da yasaklıyoruz. Ayrıca, liste ayrıntıları, Launchpad vb. gibi özel bilgilere erişimi olan herkes için katı politikalarımız vardır. Bu madeni paraları almalarına veya satmalarına izin verilmez.

Ben de bu politikaları katı bir şekilde uyguluyorum. Ayrıca Binance Launchpad, Earn, Margin veya Futures’a hiç katılmadım. Zamanımı en iyi şekilde kullanmanın, kullanıcılarımıza hizmet veren sağlam bir platform oluşturmak olduğunu biliyorum.

Binance olarak tüm sorunlara dostane çözümler ararız. Tüm dünyadaki düzenleyiciler ve devlet kurumlarıyla işbirliği yapıyoruz. Mükemmel olmasak da, kendimizi genellikle mevcut düzenlemelerin gerektirdiğinden daha yüksek bir standartta tutuyoruz. Ve her şeyden önce, kullanıcılarımız tarafından her zaman doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz. Paranın özgürlüğüne giden bu yolculukta her şeyin kolay olmasını beklemiyoruz. Zorluklardan çekinmeyiz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları