BitcoinHaberler

Sıcak Gelişme: FED’in Ödeme Sistemleri Çöktü! ABD’li Bitcoin (BTC) Borsaları Etkileniyor

FED'in sistemleri çöktü.

ABD Merkez Bankası Fed’in finans kuruluşlarına ve bankalara elektronik para göndermesine izin veren sistemin çöktüğü bildirildi.

Oluşan kesinti nedeniyle bankaları birbirine bağlayan ve ilgili kurumların elektronik kredi ve borç transferlerini göndermesini sağlayan, merkezi otomatik takas odası sistemi de dahil olmak birçok hizmetin etkilendiği açıklandı.

Fed yetkilileri; ” Federal Rezerv Bankası personeli şu anda birden fazla hizmetteki bir kesintiyi araştırıyor. Hizmetler kullanıma sunulur sunulmaz güncellemeleri sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklama yaptı. Kesintinin nedenine ilişkin henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Bu kesintiden kripto dünyası da etkilendi. Kesintiye uğrayan işlemler arasında havale işlemlerini yerine getiren ödeme ağı da var.

Bu nedenle Gemini, Kraken ve Coinbase gibi ABD merkezli kripto para borsalarına bankalardan gelen ve giden havalelerde gecikme yaşandığı bildirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu