Kripto HaberleriBitcoinSıcak Gelişme: Grayscale'e Bitcoin (BTC) Ürünü ile İlgili Dava Açıldı!

Sıcak Gelişme: Grayscale’e Bitcoin (BTC) Ürünü ile İlgili Dava Açıldı!

Takip et

Bloomberg’in haberine göre, hedge fonu Fir Tree, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) olası kötü yönetimini ve çıkar çatışmalarını araştırmak amacıyla, kripto para yatırım şirketi Grayscale’i dava ediyor.

Davacı, Grayscale’in Bitcoin Fon Ücretlerini Düşürmesini ve Varolan İndirim Sürecini Sona Erdirmesini Talep Ediyor

Fir Tree ayrıca Grayscale’in yatırımcılara ödeme işlemlerini yeniden başlatmasını ve 10.7 milyar dolarlık varlığıyla dünyanın halka açık en büyük kripto fonu olan tröst için ücretlerini düşürmesini istiyor.

Söz konusu fon, ABD’li yatırımcıların BTC’nin kendisini satın almadan Bitcoin fiyat hareketlerine maruz kalmalarını sağlıyor.

GBTC, tröstün temelini oluşturan Bitcoin’in fiyatına göre %43’lük rekor bir indirimle satılıyor. Bloomberg’e göre Fir Tree, şirketin yatırımcılara henüz sunulmamış olan geri ödemeleri yeniden başlatmasını ve mevcut %2’lik ücretleri düşürmesini istiyor.

İlgili Haber
Ark Invest Grayscale Bitcoin Fonu Toplamaya Devam Ediyor! İflas Dedikoduları Yalan Mı?

Üç milyar doları yöneten Fir Tree, bu verileri kullanarak Grayscale’in ücretleri düşürmesini ve geri ödemeleri yeniden başlatarak gerçek BTC fiyatına göre var olan indirimi sıfırlamasını sağlamak istiyor. Şikayet dilekçesinde firmanın “Grayscale’in hissedar dostu olmayan eylemlerinden zarar gören” yaklaşık 850.000 bireysel yatırımcısı olduğu belirtildi.

Şirketin sahibi, Barry Silbert’in CEO’su olduğu Digital Currency Group olup, aynı zamanda Kasım ayında para çekme işlemlerini durduran ve ana şirketinin mali durumu hakkında soru işaretleri yaratan bir kripto kredi kuruluşu olan Genesis Global Trading’i de yönetmektedir.

Fir Tree, Grayscale’in 2014’ten kalma geri ödeme yasağının “şirketin kendisi tarafından dayatıldığını” iddia ediyor. Hedge fonu, menkul kıymetler yasalarına uyduğu sürece tröstün yatırımcıların çıkışına izin vermesini engelleyen yasal bir gerekçe olmadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hicbi habere inanmıyoruz hepsi yalan

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları