Kripto HaberleriHaberlerSıcak Gelişme: PayPal'a Bağlı Mobil Ödeme Devi Venmo, Kripto Para İşlemlerini Duyurdu!

Sıcak Gelişme: PayPal’a Bağlı Mobil Ödeme Devi Venmo, Kripto Para İşlemlerini Duyurdu!

Takip et

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden birisi olan PayPal’in 2020 yılında yaptığı kripto para duyurusu, birçok uzmana göre boğa sezonunu başlattı. PayPal, direkt olarak kripto para ödemelerini ve kripto para alım satımlarını desteklemekte ve şimdi buna Venmo da eklendi.

Venmo, Kripto Para Ödemelerini Başlattı

Mobil ödeme devi Venmo, yayınladığı son dakika gelişmesinde kullanıcıların direkt olarak mobil uygulamadan kripto para alabileceğini, satabileceğini ve bunu cüzdan olarak kullanabileceğini açıkladı.

Kripto para piyasası sabahın erken saatlerinden beri düşüş yaşıyor konumda olsa da bu haber ile top 10 içerisindeki birçok kripto para biriminin 1 saatlik grafikte yükselişe geçtiği görülüyor.

Venmo bu kapsamda 70 milyondan fazla kullanıcısına Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) alım satım hizmeti sunacak. Kullanıcılar işlem yaptıklarında bunu arkadaşları ile Venmo’nun paneli üzerinden de paylaşabilecek. Venmo’nun attığı bu adımın aslında kripto paraların ana akım kabule ulaşması konusunda da önemli bir yere sahip olduğu söylenebilir.

Venmo Kıdemli Başkan Yardımcısı Darrell Esch konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Venmo üzerinde kripto para hizmetinin verilmesi Venmo topluluğunun kripto para dünyasını keşfetmesi için Venmo ortamı içerisinde güvenilir ve kilit öneme sahip yeni bir yol.

Venmo kullanıcılar an itibarıyla platformun “Crypto” bölümünden 1 dolarla bile işlem yapabilmekte.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları