XRP

SICAK GELİŞME: Ripple (XRP) Davasından İlk Gelişmeler Ortaya Çıktı

Ripple duruşmasından ilk gelişmeler!

XRP yatırımcılarının heyecanla beklediği Ripple ve SEC davasının ön duruşması resmen başladı ve önemli gelişmeler yaşandı. Duruşma herkesin katılımına açık bir şekilde yapıldı ve sektörün tanınan isimlerinden Jesse Hynes bununla ilgili önemli gelişmeleri paylaştı.

Ripple’ın Elindeki En Büyük Koz

Hynes, kısa süre önce yaptığı açıklamada Ripple’ın elindeki en büyük kozun aslında SEC’nin 2019 yılında ve öncesinde XRP ile ilgili yaptığı görüşmeler olduğu belirtildi. Ripple avukatları, SEC’nin daha önce birçok piyasa aktörü ve borsa ile XRP hakkında görüştüğünü ancak bunlara XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemediğini vurguladı. Bunun da yasal süreç ile ilgili büyük sıkıntılar yaratabileceği belirtiliyor.

SEC, yayınladığı güncel iddianamede Ripple’ın o dönemki CEO’su Chris Larsen’in menkul kıymet riskine karşı XRP satışı yapmaya devam ettiğini de vurgulamıştı. Ripple ekibi ise bu iddiaların tamamen asılsız olduğu cevabını verdi. Şimdiki CEO Brad Garlinghouse ise XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı ile ilgili yasal belirsizlik bulunduğunu ve bu sebeple şirketlere bu bilginin verilmediğini ifade etti.

Davanın Düşürülmesi Talep Edilecek

Garlinghouse ve Ripple ekibi davanın düşmesini talep edeceklerini vurguladı. Ripple, SEC’nin iddialarına sert yanıt verse de uzlaşma yolunu deneyeceklerinin de altını çizdi. Davanın düşmesi, XRP’nin menkul kıymet olmadığının dolaylı yoldan ispatı olarak görülebilir. Ancak bunun için Ripple’ın davayı açan SEC’e karşı ciddi bulgular elde etmesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu