binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSıcak Gelişme: SEC, Yargıçtan Coinbase'in Davayı Düşürme Talebini Reddetmesini İstedi, XRP Detayı...

Sıcak Gelişme: SEC, Yargıçtan Coinbase’in Davayı Düşürme Talebini Reddetmesini İstedi, XRP Detayı Dikkat Çekti

SEC, mahkemeye yaptığı başvuruda Coinbase'in davayı düşürme talebinin reddedilmesini yargıçtan istedi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yargıçtan kripto para borsası Coinbase’in kendisi aleyhine açılan bir davayı reddetme talebini reddetmesini istedi.

SEC, yakın zamanda yaptığı başvuruda, Coinbase’in gerçekleştirdiği dijital işlemlerin menkul kıymet olmadığı iddiasını desteklemek için federal menkul kıymetler yasalarından veya ilgili içtihat hukukundan hiçbir yasal destek sunmadığını savundu.

SEC ayrıca Coinbase’in platformunda alınıp satılan dijital varlıkların menkul kıymet olarak nitelendirileceğini ‘başından beri bildiğini’ belirtti. Kurum, alıcıların, ihraççıların ikincil piyasa da dahil olmak üzere varlıklarının değerini artırma ve koruma yönündeki planlarına dayanarak yatırımlarının değerinin artmasını makul bir şekilde beklediklerine inanıyor. Bu da SEC’e göre Howey testi kriterlerini karşılıyor.

İlgili Haber  Santiment Analistleri: "Bu Üç Altcoinde Volalite Her An Tavan Yapabilir"

Coinbase savunmasında Ripple ile ilgili yakın tarihli bir mahkeme kararına atıfta bulunmuştu. Ancak SEC, bu davadaki yargıç, tokenlerin ikincil piyasa satışlarının yatırım sözleşmelerini içerip içermediğine karar vermeyi açıkça reddettiği için bunun bu dava için uygun olmadığını vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail