Haberler

Sikke’nin 2. Periyot Satışları Saldırı Nedeniyle İptal Edildi

Yerli kripto para olma girişimi olan Sikke, geçtiğimiz günlerde ön satış sürecine başlamıştı.

4 – 6 Nisan tarihleri arasında yapılması ve toplamda 1.000.000 SKK‘nin arz edilmesi planlanan 1. Periyot, başarılı sonuç verdi ve planlanan sürenin 2 gün olması aksine tam 4 dakika 36 saniyede 1.000.000 adet SKK satıldı.

2. Periyodun 11-13 Nisan tarihleri arası yapılması planlanıyordu. Tarih 11 Nisan’ı gösterdiğinde ön satış açıldı ve 1 dakika gibi kısa bir sürede 2.000.000 SKK satıldı. Fakat bu sayıya bu kadar hızlı ulaşılması beklenmediği için konuyla ilgili araştırma yapıldı.

Yapılan İnceleme Sonucu

Yapılan inceleme sonucunda sisteme saldırı olduğu anlaşıldı. Daha önceden açılan 93 farklı üyelik hesabı ile sisteme saldırı yaptığı tespit edildi. Bu durum alınan tedbirler ile bertaraf edildi ve saldırıdan blockchain ağı ve kullanıcılar etkilenmedi.

Yönetim kurulunun aldığı kararla beraber 2. Periyot iptal edildi. 18-20 Nisan tarihleri arasında 2 ve 3. periyodun birleştirileceği açıklayan yetkililer, kısa süre içerisinde bu açığı tamamen kapattıkları ve sistemde bir sorun olmadığını belirttiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu