HaberlerNedir

Yerli Kripto Para Sikke Yarın Ön Satışa Başlıyor

Yerli kripto para Sikke yarın yani 04.04.2018 tarihinde ön satış sürecine giriyor. Ethereum ve Ripple kripto paralarından esinlenerek ortaya çıkarılan Sikke Coin’in vaatleri göz kamaştırıyor.

Ülkemizde “yerli” denilince doğrudan insanların aklına “Çiftlik Bank” veya “Turcoin” gibi dolandırıcı firmalar geliyor. Fakat tabii ki her girişime dolandırıcı gözüyle bakmamak gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki en ciddi yerli kripto para projesi olan Nexpara ICO sürecindeyken kanunsal engeller ile piyasadan çekilmiş ve toplanan ücretleri kullanıcılara iade etmişti. Şimdi ise Sikke Coin iddialı bir şekilde piyasaya girmeye hazırlanıyor.

Sikke Coin Nedir ve Neyi Amaçlıyor?

Aslında amaç bir coin ortaya çıkarmaktan ziyade Ethereum ve Ripple karışımı bir kripto para platformu ortaya çıkarmak. Platform Ethereum gibi bünyesinde akıllı kontratların gerçekleştirilebileceği ve Ripple gibi de kurumsal bir bağlantısının olması hedefleriyle çok iddialı duruyor. Üretilecek olan toplam 100 milyon Sikke Coin’in 50 milyonu aynı Ripple’de olduğu gibi partner olan bankaların veya kurumsal kuruluşların kullanması için saklanacak. Sistem 1 saniye gibi kısa bir süre içerisinde transferlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca gizli bir coin. Yani kimin kime ne kadar coin göndermiş olduğu bilgisi Bitcoin’de olduğu gibi ortaya çıkarılmıyor. “Cüzdan” olarak tabir ettiğimiz kavrama “Kese” adı verilmiş durumda.

4 Nisan’da ön satışı başlayacak olan Sikke’nin fiyatları şu şekilde olacak:

  • 1. Periyot: 04-06 Nisan 2018 %50 indirim | 1 SKK = 0.50 TL
  • 2. Periyot: 11-13 Nisan 2018 %40 indirim | 1 SKK = 0.60 TL
  • 3. Periyot: 18-20 Nisan 2018%25 indirim | 1 SKK = 0.75 TL
  • 4. Periyot: 25-27 Nisan 2018  %15 indirim | 1 SKK = 0.85 TL

Ayrıca referans yöntemi ile de Sikke Coin kazanabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra referans linkinizle üye olan her kullanıcı için 10 SKK kazanırsınız.

Yakın zamanda Türk borsalarında işleme açılacağı ve kendi borsasını kurma girişimi de olan Sikke Coin’in Yol Haritasına aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Sikke Coin Yol Haritası
Sikke Coin Yol Haritası
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu