Bitcoin

Silk Road’un Ünlü Kurucusu Ross Ulbricht’ten Dudak Uçuklatan Bitcoin Tahmini

Ulbricht, 2020'de Bitcoin'in 100 bin dolar seviyesine erişeceğini öngörüyor.

Silk Road’un müebbet hapis cezalı kurucusu Bitcoin tahminlerine devam ediyor.

Hapishanede haftada 1 gün analiz yapması için Bitcoin grafiklerine erişme izni olan Silk Road’un ünlü kurucusu Ross Ulbricht, her ne kadar kötü bir üne sahip olsa da kripto para tahminleri ile ilgi uyandırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir tahminde bulunan Ulbricht, hapishane koşulları sebebiyle Bitcoin grafiklerinin kendisine geç ulaştığını ve yazmış olduğu en güncel analizlerin bile en az 1 hafta önceki yazılar olduğunu ancak piyasalara geniş bir zaman ölçeğinde bakmak gerektiğinden bunun çok da sorun yaratmayacağını dile getirdi.

Elliott Dalga Prensibi’nden yola çıkarak  tahminlerde bulunan Ulbricht’e göre Bitcoin, bir sonraki rallide 100,000 dolar seviyesini görebilir. Ulbricht, söz konusu yükselişin 2020 yılında gerçekleşecek olduğunu inandığını ifade etti.

Silk Road Yasa Dışı Satışlarla Tanınıyordu

Silah ve uyuşturucu gibi birçok illegal ürünün satışının gerçekleştiği platform, ödemelerinde Bitcoin kullanıyordu.

Silk Road kripto para cüzdanlarında 200,000’in üzerinde Bitcoin olduğu tahmin ediliyor. Platforma ABD Adalet Bakanlığı tarafından el konulduktan sonra cüzdandaki Bitcoin’lerin yaklaşık 144,000’inin 2014 ve 2015’teki açık arttırmalarda satıldığı tespit edildi. Söz konusu satışta BTC başına 334 dolardan alıcı bulunduğu toplam satışlardan 48.2 milyon dolar elde edildiği ortaya konmuştu. İlginç olan ise ünlü yatırımcı Tim Draper’ın söz konusu BTC’lerin 32 binini satın almış olmasıydı.

Kötü ünü bir yana Silk Road’un kurucusu Ulbricht’in tahminleri doğru çıkarsa önümüzdeki büyük rallinin sonuçlarının birçok yatırımcının yüzünü güldüreceği kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu