bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBorsaSingapur, Bu Kripto Para Borsasının Lisansını İptal Etti!

Singapur, Bu Kripto Para Borsasının Lisansını İptal Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörünün popülerliği artmaya devam ederken bu alandaki regülasyonlar da benzer bir seyir içerisine girdi. Özellikle son dönemde Binance kripto para borsasına yönelik atılan adımlar, sektörde ciddi bir korkuyu beraberinde getirdi ve şimdi birçok kripto para borsası regülasyonlara uymaya zorlanıyor.

Bitget’in Başı Belada

Singapur merkezli bir kripto para borsası olan Bitget de bu kervana katıldı. Singapur merkezli kripto para borsası, Singapur’un finansal regülatörü MSA’nın gazabına uğradı. K-pop grubu BTS’in reklamını yaparak haksız bir reklam yaptığı belirtilen kripto para borsasının lisansı iptal edildi.

Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitget kripto para borsası lisansını resmen kaybetti. Bunun sebebi de K-pop odaklı kripto para birimi “Army Coin”in piyasaya sürülmesi oldu. Kripto para borsası buna rağmen hala Avustralya, Kanada ve ABD gibi ülkelerde ilginç bir şekilde lisansa sahip.

Kripto para borsası bu yeni kripto para birimini listelemek için gerekli izinlere ve K-pop grubunun rızasına sahip olduğunu iddia etmekte. Grubun menajerlik ekibi Hyne ise bunun doğru olmadığını vurgulayarak yasal haklarını arayacaklarını vurguladı. Bu da aslında Bitget kripto para borsasının gerçekleri yansıtmadığını gösteriyor. Bitget 2018 yılında Singapur’da kuruldu ve 1,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. Borsa kısa süre önce aldığı son fonlama ile de 1 milyar dolarlık değerin üzerine ulaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları