Kripto HaberleriHaberlerSingapur NFT'ler İçin Gelir Vergisi Talep Edecek!

Singapur NFT’ler İçin Gelir Vergisi Talep Edecek!

Takip et

Maliye Bakanı Lawrence Wong’un bugün yaptığı açıklamada Singapur’daki mevcut gelir vergisi kurallarının NFT‘leri içeren işlemler için de geçerli olacağı bildirildi.

Buna göre özellikle NFT işlemleri veya gelir kaynağı olarak ticarete bağımlı olan kişiler kesintilere tabi tutulacak. Dünyanın en fazla kripto sahibi ülkeleri arasında yer alan ABD, kripto ve NFT ticaretine hem gelir vergisi hem de sermaye kazancı vergisi alıyor. Ancak Singapur’da böyle bir finansal düzenleme olmadığından NFT’ler üzerindeki sermaye kazançları vergilendirilmeyecek.

Ülkenin 2022 bütçesi yüksek gelirlilerin vergilerini yükseltmeyi amaçlasa da ülkede sermaye kazancı vergisi olmaması onu birçok yatırımcı için önemli bir sığınak haline getiriyor. Nitekim ülkedeki maksimum vergi oranı yüksek gelirliler için %22’dir.

Tam Bir Kripto Cenneti

Singapur ayrıca dünyadaki kripto para birimleri için en uzlaşmacı yasalardan bazılarına sahiptir. Dijital para birimleri yasal ihale olarak kabul edilmese de düzenlenmiş ticarette kullanılmalarına izin verilir. Öte yandan Singapur Para Otoritesi kripto yatırımcılarını korumak için katı kanunlara sahiptir.

Çin Baskısı Singapur’daki Benimsenme Oranını Artırdı

Özellikle Çin’in ülke genelinde uygulamış olduğu kripto baskısı, birçok Çinli borsa ve platformun Singapur’a kaymasına neden oldu. Öyle ki Çin’in en büyük kripto borsası Huobi, Singapur’u bölgesel karargah olarak seçti.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları