Kripto HaberleriHaberlerSingapur Para Otoritesi Başkanı: "Kripto ve Stablecoinler, Finans Sektörü İçin Yararlı!"

Singapur Para Otoritesi Başkanı: “Kripto ve Stablecoinler, Finans Sektörü İçin Yararlı!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Singapur Para Otoritesi Başkanı Tharman Shanmugaratnam, kripto paralar ve stablecoinler hakkında olumlu konuştu. Bu tür değerlerin sadece takas edilebilir varlıklar olmadığını, ülkenin finans sektöründe de önemli bir yere sahip olduklarını söyledi.

Özellikle düzenlenmiş stablecoinlerin yararından bahseden Shanmugaratnam, söz konusu düzenlemelerin kripto para birimlerinin ekonomideki rolünü sağlamlaştıracağını ve geleneksel ödeme sistemlerinde stablecoinlerin aktif rol oynayacağını ifade etti.

Geçen yıl kripto paralarla ilgili önemli adımlar atan Singapur, bu konuda büyük ilerlemeler kaydetti. Küresel kripto para sektöründe yavaş yavaş söz sahibi olmaya başlayan ülkenin finansal teknoloji şirketi FOMO Pay’in Singapur finansal regülatörü MAS’tan “Dijital Ödeme Token Hizmeti” sağlamak için lisans almayı başarması son derece önemli bir adım olarak görülüyor.

Öte yandan ülkenin merkez bankası liderinin bu son yorumları dijital para biriminin gelecekteki öneminin daha da büyük öneme sahip olacağını gösteriyor.

Merkez Bankasının kripto para birimleri konusunda “açık fikirli” olduğunu belirten Shanmugaratnam,

Düzenlenmiş stablecoinlerin gelecekte yararlı bir role sahip olacağını düşünüyorum. Ucuz, hızlı ve anlık ödemeler için sınır ötesinde yenilik yapan ve daha birlikte çalışabilir hale gelen geleneksel bir ödeme sistemi, bu alanın önemli bir parçası olacak ve muhtemelen sistemdeki diğer bağımsız yenilikçiler için bir rol oynayacaktır.

dedi.

Singapurlular Kripto Paralar Konusunda İstekli

Son dönemde yapılan araştırmalar, Singapurlu düzenleyicilerin sadece kriptoya değil, aynı zamanda sakinlerine de istekli olduğunu gösteriyor. Independent Reserve’s tarafından hazırlanan bir rapor, ankete katılan Singapurluların %43’ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu, %93’ünün ise kripto para birimlerine ilgisi olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca kriptoya sahip olanların tüm yatırım portföylerinin en az %5’ini dijital varlıklara yatırdığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları