Ana SayfaAltcoinSingapur Para Otoritesi'nden Kripto Para Açıklaması!

Singapur Para Otoritesi’nden Kripto Para Açıklaması!

Takip et

Kripto para birimleriyle ilgili sert ve katı bir tutum sergileyen Singapur, şimdi de stablecoinlerin düzenlenmesiyle ilgili çalışmalara başladı.

Daha önce Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) konularına ilişkin sorunlara odaklanan Singapur Para Otoritesi (MAS), net bir düzenleyici çerçeve bulunmayan stablecoinlere yöneldi.

MAS başkanı Tharman Shanmugaratnam, dün kendisine parlamento oturumu sırasında kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtladı.

MAS başkanına “Singapur vatandaşlarının TerraUSD (UST) stablecoini ve LUNA çöküşünden etkilenip etkilenmedikleri ve MAS’ın benzer krizlerle mücadele etmek için aktif olarak önlemler alıp almadığı “ soruldu.

MAS başkanı Shanmugaratnam, dolar gibi fiat para birimine sabitlenmiş kripto para birimleri olan stabilcoinlerin belirli özelliklerini ve risklerini hedefleyen düzenleyici bir rejimin aktif olarak araştırıldığını söyledi.

“Kripto para piyasalarında, TerraUSD ve LUNA çöküşünden başlayarak son zamanlardaki kripto para şirketlerin yaşadığı başarısızlıklar zinciri MAS’ın halkı defalarca uyardığı kripto para yatırımlarındaki yüksek riskleri gösteriyor.

Ancak bu çöküşler finansal sistemi ve ekonomiyi önemli ölçüde etkilemedi.”

MAS başkanı ayrıca merkez bankasının önümüzdeki aylarda stablecoinler hakkında potansiyel bir düzenleyici rejim için halka danışmayı planladığını belirtti.

MAS genel müdürü Ravi Menon, Temmuz ayının ortalarında yaptığı konuşmada, TerraUST ve LUNA çöküşüne atıf yaparak daha sıkı düzenlemeler yapılacağını söylemişti.

Menon, söz konusu düzenlemelerde odak noktasının perakende yatırımcıların kripto paralara erişiminin daha da sıkılaştırılması olacağını söylemişti.

İlgili Haber
Terra (LUNA) ve 3AC'nin Çöküşü Singapur'u Harekete Geçirdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları