Kripto HaberleriHaberlerTerra (LUNA) ve 3AC'nin Çöküşü Singapur'u Harekete Geçirdi!

Terra (LUNA) ve 3AC’nin Çöküşü Singapur’u Harekete Geçirdi!

Takip et

Kripto para birimlere karşı sert tutumunu devam ettiren Singapur, TerraUST-LUNA ve Three Arrows Capital’ın çöküşünden sonra kripto sektörüne temkinli yaklaşmaya devam ediyor.

Kripto para birimlerinin perakende yatırımcılar için uygun olmadığını, riskli olduğunu düşünen Singapur hükümeti perakende yatırımcıların kripto para yatırımlarını daha da kısıtlayacak düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor.

Singapur’un merkez bankası ve finansal düzenleyici kurumu Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) genel müdürü Ravi Menon, bugün yaptığı konuşmada söz konusu düzenlemelerde odak noktasının perakende yatırımcıların kripto paralara erişiminin daha da sıkılaştırılması olacağını söyledi.

“Singapur’un yenilikçi ve sorumlu bir dijital varlık merkezi olma vizyonuna ulaşmak için gelişimsel ve düzenleyici yaklaşımlarımızın nasıl çalışacağını belirleyeceğiz.”

Bu bağlamda Singapur, getireceği kuralların uluslararası düzenleyicilerle uyum sağlayacak ve düzenlemenin kapsamını daha fazla kripto faaliyetini kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Ravi Menon, MAS’ın Eylül veya Ekim’de önerilen kurallar ve bu konuda atılacak adımlar konusunda hükümete ve kurumlara danışmayı planladığını belirtti.

Bilindiği üzere Sinagpur’un kripto para sektörüne karşı sıkı düzenleyici kuralları bulunuyor. Bu bağlamda MAS, 200 kripto para firmasından sadece 14’ünün ülkede dijital varlık hizmetleri sunmasına izin verdi.

Ayrıca MAS, bu yılın başlarında kripto para reklamlarına karşı da sert kararlar almıştı.

İlgili Haber
Singapur Kripto Para Reklamlarına Yönelik Sert Kararlar Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları