HaberlerKripto Para

Singapur Kripto Para Reklamlarına Yönelik Sert Kararlar Aldı!

MAS, kripto paraların riskli olduğunu ve halk için uygun olmadığını belirtti.

Ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından kripto para şirketlerine karşı denetlemelerin arttığı bu günlerde kripto dostu yaklaşımı ile ön plana çıkan Singapur’dan önemli bir karar geldi.

Daha önce Metaverse ve NFT’ler ile ilgili uyaran Singapur, şimdi de reklam faaliyetlerine yönelik yönerge yayınladı.

İlgili Haber
Singapur Kripto Paralar Ve Metaverse Konusunda Uyardı!

Kripto para birimlerinin “son derece riskli ve genel halk için uygun olmadığını” belirten MAS, yaptığı açıklamada perakende spekülasyonlarını engellemek amacıyla kripto şirketlerinin hizmetlerini halka açık alanlarda pazarlamalarını yasakladıklarını açıkladı.

“Dijital varlık firmaları, hizmetlerini kamuya açık alanlarda veya gazeteler, yayın ve dergiler veya sosyal medya platformları dahil olmak üzere genel halka hitap eden medyada pazarlamamalıdır.”

MAS’ın yeni yönergesi ile birlikte kripto şirketlerinin yalnızca kendi web sitelerinde, mobil uygulamalarında veya resmi sosyal medya hesaplarında reklam yapmalarına izin verilecek.

MAS, kripto şirketlerine reklamlarında dijital varlıklara yatırım yapmanın risklerini önemsizleştirmemeleri gerektiğini de tavsiye etti.

MAS, kripto reklam yasakları geniş bir çerçeve sahip. Zira MAS, kripto ATM’lerine yönelik de karar aldı. Yönergeler, kripto şirketlerinin halka açık alanlarda ATM’ler açmasını da yasaklıyor.

MAS’ın reklam yönergesi lisans almış kripto şirketleri de dahil olmak üzere bankalar ve borsalar gibi kripto hizmeti sunan tüm firmalar için geçerli olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu