HaberlerKripto ParaMetaverse

Singapur Kripto Paralar Ve Metaverse Konusunda Uyardı!

Singapur hükümeti NFT'ler ve Metaverse'ü yakından inceliyor.

Kripto dostu yaklaşımı ile ön plana çıkan Singapur, kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda temkinli ve emin adımlarla ilerlerken, bir yandan da son zamanların popüler ilgi alanları NFT’leri ve Metaverse’ü yakından inceliyor.

Singapur’un İletişim ve Enformasyon Bakanı S. Iswaran dün gerçekleşen meclis oturumu sırasında ” Singapur hükümeti, NFT’ler, DeFi ve Metaverse gibi yeni teknolojilerin vatandaşlarına olan etkisini yakından inceliyor.” dedi.

S.Iswaran, Metaverse teknolojisinin sınırsız doğası göz önüne alındığında ilgililerin Metaverse konusunda üzerine düşeni yapmalarını istedi.

Bakan, yeni teknolojileri incelemenin yanında ayrıca “Singapur hükümeti ekonomik canlılığı teşvik etmek, sosyal istikrarı korumak ve dijital alanda kamu güvenliğini korumak arasında denge kurmaya çalışacak.” dedi.

Bakan S. Iswaran Metaverse ve NFT teknolojilerinin gelişiminin gelecek için umut vaat edicisi olsa da yatırımcıların bu teknolojilerle ilgilenirken dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Meclis oturumu sırasında İç İşleri Bakanı Shanmugam ise vatandaşların yalnızca Singapur Merkez Bankası olan Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından lisans verilen işletmelerle işlem yapmalarını tavsiye eti:

“Kripto para birimleri ile işlem yaparken, halkı yalnızca Singapur Para Otoritesi tarafından düzenlenen kuruluşlarla ilgilenmeye çağırıyoruz. Yatırımcılar, herhangi bir kripto işlemi veya yatırımı yapmadan önce “sorun, kontrol edin ve onaylayın” sıralamasını izlemelidir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu