Kripto HaberleriBlockchainSingapur'dan Finansal Hareketlenmeyi Artırmak İçin Blockchain Atılımı

Singapur’dan Finansal Hareketlenmeyi Artırmak İçin Blockchain Atılımı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Singapur hükümeti, Güneydoğu Asya ülkeleri için finansal hareketlenmeyi geliştirmek amacıyla Blockchain zincirinin geliştirilmesindeki çalışmaları hızlandırmak için atılım yapmayı planlıyor.  Blockchain atılımı ile bölgedeki finansal gelişmelerin takibinin yapılacağı bildirildi.

Blockchain Atılımı İyileşme Sağlayacak

Cuma günü Güneydoğu Asya ülkelerindeki maliye bakanlarının katılımı ile yapılan toplantıda, Singapur’un Finans Bakanı Heng Swee Keat, hükümetin bölgedeki finansmana erişimi hızlandırmak ve iyileştirici bir etki bırakmak için Blockchain atılımı gibi yenilikleri geliştirme planlarını vurguladı.

Bakan Heng Swee Keat, “Özellikle, fintech gibi dijital yenilikleri destekleyeceğiz. Örneğin, altta yatan dağıtılmış defter tutma teknolojisi bize ucuz ve güvenli işlemler için birçok fırsat sunuyor. Bu, ASEAN’da yetersiz ve düşük bütçeli segmentler için finansal katılımı destekleyebilir.” dedi.

Heng, herhangi bir blockchain girişimi hakkında kesin ayrıntıları açıklamadı. Buna rağmen yorumları, Güneydoğu Asya’daki hükümetlerin finans sektöründe blockchain teknolojisini geliştirme ve benimseme çabalarını hızlandırdığının sinyallerini bize vermiş oldu.

Blockchain Zinciri Başlatıldı

Geçen ay bildirildiği üzere, Singapur’un Infocomm Medya Geliştirme Kurumu (IMDA), bölgedeki Blockchain zinciri yenilikçiliğini artırmak için harekete geçti. Hükümet fonlarıyla bir zincir yarışması başlattı.

Bu arada, komşu ülke Malezya da bölgedeki bankacılık hizmetlerini ilerletmek için blockchain teknolojisini kullanmak üzere hareket etmeye başladı.

Mart ayında yapılan bir konuşmada Malezya’nın vali yardımcısı, ülkedeki dokuz bankanın, ticaret finansmanı için Blockchain atılımını destekleyen uygulamaların geliştirilmesinde merkez bankayla çalışmaya başladığını belirtti.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay