BorsaHaberler
Öne Çıkan Haber

Şok iddia: Binance boğa sezonunun gelmesini engelliyor!

Binance'nin son 3 muhtemelen boğa sezonunun önüne geçtiği iddia ediliyor.

Binance milyonlarca yatırımcısı ile hiç şüphesiz dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi. Hal böyle olunca Binance üzerinde olan bir saldırı girişimi, herhangi bir güncelleme ya da hata kripto para piyasalarını da yakından etkiliyor.

Bitcoin son zamanlarda yatay seyrini 6200 – 6600 dolar seviyelerinde koruyordu ve sene sonu olması sebebiyle birçok kişi fiyatın tekrar rekor seviyelere çıkacağı düşüncesiyle gözlerini BTC’ye çevirmişti. Özellikle son bir haftadır piyasada yeşil renk hakimdi ve yukarı yönlü bir hareket vardı.

Ancak bugün sert düşüşler ardı ardına geldi ve gelinen noktada Bitcoin 5700 dolar seviyelerine kadar düşüş gösterdi. Bitcoin’in bu sert düşüyle beraber tüm piyasa kırmızıya büründü ve ilk 20’deki kripto paralarda yüzde 20’lere ulaşan kayıplar gözlendi.

Binance manipülasyon yapıyor iddiası

Analistler piyasanın bu düşüşüne birçok açıklama getirirken Binance ile ilgili de bir takım manipülasyon iddiaları ortaya atıldı.

İddialara göre Binance, kripto para piyasasının yeşillenmeye başladığı ve alım gücü yüksek olduğu zamanlarda boğa sezonunun başlamasının önüne geçiyor. Bunu daha önce Syscoin’in ciddi fiyatlara ulaşması olayı ve Hack skandalları ile destekleyen analistler bugün yaşanan durumu da Binance’nin 8 saatlik bakıma girmesi ile ilişkilendirdi. Bütün bu yaşanan olaylardan sonra yükseliş eğiliminde olan piyasa ciddi oranlarda düşüş gösterdi.

Bütün bu olaylar yatırımcılara “tesadüf mü yoksa kasıtlı mı?” sorusunu getirdi.

İlgili Haber
Binance'de Skandal Olay: 1 Syscoin’in fiyatı 96 BTC Oldu
İlgili Haber
Binance Borsası Hacklendi Mi? Bitcoin Neden Düşüyor?

*Bu yazı analistler tarafından ortaya atılan iddiaları yansıtmaktadır. Gerçeklikle bir ilgisi yoktur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu