AnalizSolana

SOL Rekor Seviyesinden Yüzde 5 Uzakta! Önemli Seviyeler Neler?

Son zamanların en gözde altcoinlerinden olan SOL, istikrarlı yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin’in rekor kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra başta Ethereum olmak üzere hemen hemen tüm altcoinler de yükselişe geçti. En değerli 100 kripto para içerisinde 5. sırada yer alan SOL da bu yükselişe ayak uyduran altcoinler arasında yer alıyor.

Bu zamana kadarki en yüksek fiyatı olan 216 dolara ulaşmasına yaklaşık %5 uzakta olan SOL, yatırımcılarını daha da sevindireceğe benziyor.

Piyasada yaşanan bu son olumlu hareketlenmeden sonra kendisine güzel bir zemin hazırlayan SOL, birkaç önemli direnç seviyesini kırdı ve alıcıların aşağı yönlü baskıdan endişe duymadığını ortaya koydu. Yaşadığı memnun edici yükseliş sayesinde son 24 saatte 6.8 milyar doların üzerinde işlem gören altcoin an itibarı ile 200 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

CoinMarketCap.com göre piyasa değeri 60.99 milyar dolar olan SOL, son 24 saatte %8.56 ve önceki yedi günde de %26.6 arttı.

Ünlü kripto traderı “CrediBull”un da belirttiği üzere yatırımcılar kendilerini sadece SOL’da değil, diğer altcoin’lerde de yeni rekorlara hazırlamalılar.

Solana ekosisteminde şu anda 400’den fazla proje aktif ve SOL ile her saniye yaklaşık 2327 işlem gerçekleştirilmektedir. Çok sayıda işlem olmasına rağmen, ortalama işlem maliyeti sadece 0.00025 dolar gibi küçük bir maliyet. Bu yönüyle de ilgi görmekte olan altcoin bundan sonraki süreçte de revaçta olmaya devam edecek gibi görünüyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman SOL için rekor seviyesi olan 216 dolar ilk önemli direnç olarak görülüyor. Bu direncin kırılması ile fiyat hızlı bir şekilde bir sonraki direnç olan 230 dolar seviyelerine kadar yükselebilir.

İşlerin ters gitmesi özellikle de BTC’nin sert düşüş yaşaması durumunda ise ilk önemli destek noktası 190 dolar seviyeleri.  En kötü senaryoda ise stop seviyesi olarak 175 dolar altında satış yönlü pozisyon alınabilir.

SOL 4 Saatlik Grafik Destek ve Dirençler
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu