HaberlerSolana

Solana (SOL) Ağında Dip Görüldü: 2022’nin En Düşük TVL’ine İnildi

Solana kesinlikle merkeziyetsiz dünyanın önde gelen kripto para projelerinden olsa da TVL'i yakın zamanda dibi gördü.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 8. kripto para birimi Solana (SOL) ciddi bir darbe aldı ve 53 dolara kadar geriledi. SOL fiyatının yaşadığı bu sert düşüş, tabii ki LUNA krizinden kaynaklanmakta.

SOL, Kan Kaybediyor

Solana, 2022’nin ilk gününden bu yana ağ üzerindeki kilitli tokenlerin toplam değerinde %60 düşüş yaşadı. Son 18 ayda en iyi performans gösteren kripto para projelerinden olan SOL, *TVL için ise dördüncü sırada bulunuyordu. Ağda kilitli olan tokenlerin toplam değeri açısından hala 4. sırada yer alan SOL, buna rağmen yaklaşık 6 milyar dolardan fazla TVL kaybetti.

Solana ağındaki TVL, ekosistemindeki merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) yeni dip noktalara düşmesi nedeniyle bu hafta yeni en düşük seviyelere geriledi.

Örneğin, merkeziyetsiz borç verme ve borç alma platformu Solend, geçen ay %8’den fazla düşerken, staking platformu Tulip de aynı zaman diliminde TVL’sinin %11’inden fazlasını kaybetti.

Staking platformu Marinade Finance ve merkeziyetsiz borsa (DEX) protokolü Serum, kilitlenen toplam değerlerinin sırasıyla %48’inden ve %42’sinden fazlasını kaybetti.

Kilitlenen toplam değerdeki düşüşe katkıda bulunan diğer dApp’ler arasında Raydium, Atrix, Orca, Quarry, Francium, Sabre ve Mango Markets bulunmakta ancak darbe yiyen uygulamalar bunlarla sınırlı değil.

*TVL, bir DeFi platformunun akıllı sözleşmeleri kapsamında sahip olduğu toplam değerdir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu