Altcoin

Solana (SOL) Ağındaki Sorunu CEO Açıkladı, Sorun Çözüldü!

SOL ağındaki sorunun temeli neydi?

50 milyar dolara yakın değere sahip olan Solana (SOL), 10 saatten fazla bir süre tam olarak durdu ve kimse bu esnada işlem yapamadı.

İlgili Haber
Solana (SOL) Ağında Problem Çıktı! Fiyat Yüzde 5 Düştü!

İnanılmaz hızı ve saniyede binlerce işlem yapabilmesi ile ön plana çıkan Solana’nın böyle bir sorun yaşaması ise kripto para sektöründe tam anlamıyla depreme yol açtı.

Solana Ağı Neden Durdu?

Solana ağındaki sorun çözüldü ancak şu an birçok kişi böyle bir şeyin nasıl yaşandığını merak ediyor.

Solana CEO’su Anatoly Yakovenko ise konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında direkt olarak Raydium platformundaki botlardan kaynaklandığını belirtti.

Anatoly, Raydium üzerinde yapılan IDO’lara yani ön satışlara katılmak isteyen botların, ilk piyasaya girişlerinde tokenleri yakalamak ve alım yapmak için ağı aşırı doldurduğunu vurguladı.

Solana ağının kapasitesi Ethereum veya AvalancheX gibi ağlara kıyasla çok daha yüksek olsa da botların devamlı olarak binlerce hatta yüz binlerce işlem yapması ağı tıkadı ve ağdaki kritik mesajlaşmaların yapılamamasına yol açtı.

Solana ağında mesajlar da işlem olarak gönderiliyor ve bu sebeple aslında ağ tıkanınca önemli mesajlar gönderilemedi ve ağ durdu.

Solana geliştiricileri ağı tekrar başlatmayı uygun gördü ve ağ tekrar başlatıldı. Şu an için ağ eski haline dönmeye başlasa da yatırımcıların özellikle böyle bir durumdan sonra endişeli kalması oldukça normal.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

batırdı bizi solana

Anonim

Ada güncelleme olmasa daha iyiymişim aynı yerde sayıyor

Anonim

Salona hala aynı değişen bir şey yok


Başa dön tuşu