Kripto HaberleriHaberlerSolana (SOL) Ekosistemindeki DeFi Protokolü Hacklendi: Milyonlarca Dolar Kayıp!

Solana (SOL) Ekosistemindeki DeFi Protokolü Hacklendi: Milyonlarca Dolar Kayıp!

Takip et

Solana (SOL) üzerindeki bir likidite protokolü olan Crema Finance, açıklanmayan bir miktarda fonun çalındığı ve hack olayı nedeniyle hizmetlerini askıya aldığını duyurdu.

Hack olayı Crema Finance tarafından bu sabah Twitter üzerinden duyuruldu:

“Protokolümüz az önce bir hacklenme yaşamış gibi görünüyor. Programımızı geçici olarak askıya aldık ve araştırıyoruz. Güncellemeler en kısa sürede burada paylaşılacaktır.”

Birkaç saat sonra Crema, bir Blockchain denetim firması olan OtterSec ve soruşturma konusunda deneyimli diğer kuruluşlarla birlikte çalıştığını tweetledi.

Flaş Kredi Saldırısında Solana Ekosistemi DeFi Protokolü Crema Finance’in Kaybı 6 Milyon Dolar

Aynı gönderiye cevap veren OtterSec, Crema Finance’in “kısa bir süre önce 6 milyon dolarlık bir hack olayının” kurbanı olduğunu duyurdu. Blockchain şirketinin attığı Tweet’e göre hacker, likidite havuzundaki fonları boşaltmak için flash loan (flaş kredi) adı verilen bir yöntemi kullandı.

Crema Finance, yeni bilgiler geldikçe bunları takipçileriyle paylaşacağını bildirdi.

Son günlerde DeFi sektöründeki dolandırıcılık ve hack olaylarının sıklığının artması kripto para piyasasında dikkat çekiyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Axie Infinity’nin Ronin köprüsü saldırıya uğramış ve 625 milyon dolarlık Ethereum ve USDC tokeni saldırgan tarafından ele geçirilmişti.

Olayın ardından kapatılan Ronin köprüsü geçtiğimiz günlerde yeniden faaliyet göstermeye başladı. Bununla birlikte Ronin köprüsünde yeni bir sıkıntı baş gösterdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Ethereum Blockchain’inden Ronin köprüsüne gönderilen bazı fonlar sıkıştı ve sahiplerine iletilemedi. Şirket konuyla ilgili olarak bir sonraki güncellemede çözüm bulacaklarını bildirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Göksel

Hergün yeni bir hacklenme haberi çıkıyor. Bu platformları kuranların hepsi acemi heralde…

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları