Solana

Solana (SOL) İçin Bir İlk Gerçekleşiyor: Hedef Almanya!

Solana'nın ETF'i, Almanya'da kullanıma sokulabilir.

Dünyada en çok ETF piyasaya süren şirketlerden birisi olan ABD merkezli VanEck, çok ilginç bir adım atmaya hazırlanıyor. Aktarılan son haberlere göre VanEck, özellikle Almanya içerisinde bir Solana (SOL) ETF’i için kolları sıvadı. Blockworks tarafından aktarılan bilgilere göre son dönemde inanılmaz bir popülerlik elde eden Solana, kurumsal yatırımcının da dikkatini çekti ve VanEck bundan faydalanmaya çalışacak.

VanEck, Solana ETF’i İle Geliyor

Aslında VanEck’e göre daha az tanınan bir şirket olan 21Shares, Haziran ayında attığı adım ile İsviçre içerisinde Solana tabanlı bir ETP piyasaya sürmüştü. VanEck şu an için ABD içerisinde Bitcoin ETF başvurusuna sahip olsa ve SEC’nin yanıtını beklese de Avrupa içerisinde ETF veya ETP onayı almak çok daha kolay gibi gözüküyor. Şu an için VanEck’ten net bir açıklama gelmese de aktarılan bilgiler önümüzdeki aylarda Solana ETF’inin açıklanacağı yönünde.

Ethereum’un rakibi olan ve saniyede 50.000’e kadar işlem desteği sunan Solana, son dönemde NFT furyası ile rekor kırmış ve 200 doların bile üzerine çıkmıştı. Solana’nın bireysel yatırımcının olduğu kadar kurumsal yatırımcının da dikkatini çektiği biliniyor ve VanEck’in böyle bir adım atması kesinlikle şaşırtıcı olmayacaktır. Son 1 haftadır sert bir düşüş yaşayan Solana belki de kurumsal yatırımcının desteği ile toparlanacak ve eski haline gelip 200 doların üzerini test edecek.

*ETF’ler o ülkenin hisse senedi veya menkul kıymet kurallarıyla aynı olduğu için aslında ETF’i kabul edilen bir kripto parayı devlet dolaylı yoldan onaylamış oluyor. Böylelikle kurumsal yatırımcıların kripto para alım satımının tamamen önü açılmış oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu