HaberlerSolana

Solana (SOL) Kurucu Ortağından Dikkat Çeken “Zararlı” NFT Açıklaması

Solana kurucu ortağı, zararlı NFT piyasalarının yakında ortadan kalkacağını düşünüyor.

2021 yılı kesinlikle NFT, DeFi ve Metaverse çılgınlıkları ile anılacak. Kripto para sektöründe büyük bir rekor kırılmasını sağlayan bu üç furya, hala oldukça popüler. Bu popülerlik ise sadece iyimser değil aynı zamanda kötü amaçlı kullanıcıların da yardımına koşuyor.

Google ve Facebook Bağımlılığı Bitti

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko ise konu hakkında yaptığı açıklamada NFT’lerin aslında sosyal medya ağlarının gelecekte nasıl görüneceğine dair bir ipucu olduğunu belirtti. Ünlü kurucu ortağa göre şu an zararlı birçok NFT piyasası ile projesi bulunuyor. Bunlar ise sektör olgunlaştıkça kendi kendine yok olacak ve topluluk tarafından dışlanacak.

Yakovenko, konu hakkında şunları vurguladı:

Bence son dönemdeki DAO projeleri ve NFT’ler, para kazanmak için reklamlara bağlı olmayan gerçek ağ tabanlı sosyal ağlar. Bunlar işlevsellik için Google’a veya Facebook’a bağımlı değiller. Bunlar tamamen dijitalleşmiş topluluklar ve kendileri için gelir üretebiliyorlar. Bu harici zararlı piyasalar olmadan bunların gelir üretmesi mümkün.”

Solana ağı üzerindeki NFT projeleri kesinlikle fiyata önemli derecede etki etti ve 260 dolarlık rekorun kırılmasını sağladı. Bu projelerin bazıları uzun ömürlü olmasa da hala bunların birçoğunun rekor kırmaya devam ettiği görülüyor.

Ünlü kurucu ortak ise artık NFT’lerin her zaman hayatlarımızda olacağını düşünmekte ve insanları buna hazır olmaya davet etti. Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri ise insanları buradaki NFT fırsatlarına itiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu