binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSolana Vakfından Kritik Açıklama: 'Kötü Niyetli Doğrulayıcılara Yaptırım Uygulanacak!' İşte Detaylar

Solana Vakfından Kritik Açıklama: ‘Kötü Niyetli Doğrulayıcılara Yaptırım Uygulanacak!’ İşte Detaylar

Solana Vakfı, Solana kullanıcılarına yönelik kötü niyetli sandviç saldırılarına karşı önlemler alınacağını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Solana Vakfı, Solana kullanıcılarına yönelik kötü niyetli sandviç saldırılarına karışmalarının ardından bir grup doğrulayıcı operatörünü yetkilendirme programından çıkardı.

Solana Vakfı Kötü Niyetli Saldırılar Nedeniyle Doğrulayıcıları Yetkilendirme Programından Çıkarıyor

Solana Doğrulayıcı İlişkileri Lideri Tim Garcia, kararı Solana Vakfı’nın Discord sunucusunda duyurdu ve “Bu konudaki kararlar kesindir. Sandviç saldırılarına izin veren Mempool’lara katılan operatörleri tespit ettikçe yaptırım eylemleri devam edecek,”dedi.

Kaldırma işlemi, vakfın zararlı faaliyetlerde bulunan doğrulayıcılara yetki vermemesini sağlamayı amaçlıyor.

Solana RPC sağlayıcısı Helius’un kurucu ortağı Mert Mümtaz, bu hamlenin perakende kullanıcılarını bu tür kötü niyetli uygulamalardan korumak için çok önemli olduğunu açıkladı.

Bir tür önden çalıştırma istismarı olan sandviç saldırıları, bir saldırganın fiyatları manipüle etmek ve aradaki farktan kar etmek için bir kurbanın işleminin etrafına iki işlem yerleştirmesini içerir.

İlgili Haber  Opsiyon Balinaları Kararını Verdi: Bu Tarihe Kadar Bitcoin'de (BTC) Yeni Rekor Bekliyorlar

Garcia’nın 7 Mayıs tarihli Discord gönderisinde de belirtildiği üzere, bu saldırılar Solana Vakfı tarafından belirlenen kurallara açıkça aykırıdır.

“Sandviç saldırı işlemleri için özel bir Mempool’a katılmak veya Solana kullanıcılarına başka şekilde zarar vermek gibi kötü niyetli faaliyetlerde bulunan operatörler, delegasyon programı tarafından tolere edilmeyecektir.

Bu tür faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen herkes programdan reddedilecek ve Vakıftan herhangi bir pay derhal ve kalıcı olarak kaldırılacaktır.” Garcia duyuru sırasında vurguladı.

Solana Vakfı Delegasyon Programı, SOL tokenlerini kendilerine devrederek doğrulayıcıları destekler ve doğrulayıcıların önemli miktarda token tutma ihtiyacını azaltır. Doğrulayıcılar performansa dayalı olarak seçilmekte ve iyi uygulamalara bağlı kalmaları bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail