Solana

Solana’da (SOL) Beklenen Gelişme Sonunda Geldi!

2022 yılında Solana ekosistemine eklenmesi beklenen gelişme sonunda kullanıcıların hizmetine sunuldu.

OpenSea, kısa bir süre önce attığı Tweet’i ile Solana NFT’lerinin platformlarına ekleneceğini doğruladı.

Dünyanın en büyük NFT satış platformu OpenSea, Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştığı esprili duyuru videosunda Solana NFT’lerinin Nisan ayında platforma ekleneceğini açıkladı ancak tam bir tarih vermekten kaçındı.

13 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip olan şirket, SOL NFT’lerinin platforma eklenmesi haberinin “web3 üzerinde en iyi tutulan sır” olduğu şakasını yaptı.

Solana Opensea’de Desteklenen Dördüncü Blockchain Oldu

Bununla birlikte kripto para sektörü bu haberin 2022 yılında geleceğini zaten tahmin ediyordu. Ocak ayının sonlarında, teknoloji blogu yazarı Jane Manchun Wong, OpenSea’nin Solana dijital cüzdanları için destek hazırladığına dair açık işaretler gördüğünü söylemişti. Bugün bile incelendiğinde OpenSea’nin web kodunda Solana ile ilgili kısımlar görülebiliyor.

Bu gelişme ile birlikte SOL, OpenSea üzerinde desteklenen üçüncü katman 1 ve dördüncü Blockchain ağı oldu. SOL öncesinde platformda Ethereum, Polygon ve Klaytn NFT’leri destekleniyordu. Bununla birlikte CryptoSlam verilerine göre SOL, şimdiye kadarki NFT satışları olarak Ethereum’un hemen gerisinde ikinci sırada bulunuyor.

NFT Platformu Olan Magic Eden’in SOL Üzerindeki Hakimiyeti Sallantıda Mı?

OpenSea’nin SOL’a yaptığı bu genişleme ile birlikte SOL NFT’leri için lider pazar yeri konumunda bulunan Magic Eden platformunu büyük bir rekabet bekliyor.

Dune Analytics verilerine göre Magic Eden mevcut durumda SOL NFT satışlarının %90’ını gerçekleştiriyor.

Bununla birlikte Magic Eden platformunun uyguladığı %2’lik işlem ücreti, OpenSea’nin uyguladığına göre 50 baz puan daha düşük bir seviyede bulunuyor. Bu avantajın Magic Eden’in NFT pazarının lideri konumundaki OpenSea’ye engel olabilip olamayacağı ise henüz bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu