HaberlerSolana

Solana’dan (SOL) Beklenmedik Bir Girişim Geldi: Farklı Bir Sektöre Giriş Yapıyor!

Solana (SOL) yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre altcoin ağı bundan böyle farklı bir sektörde de yer alacak.

Solana (SOL), geliştiricisi Solana Labs tarafından yapılan açıklamaya göre “Saga” adı verilen Android işletim sistemli kendi cep telefonuna sahip olacak.

Solana Kendi Web3 İçerikleriyle Dolu Kendi Akıllı Telefonunu Geliştiriyor

Piyasaya sürülecek olan cihaz, New York’taki SOL etkinliğinde duyuruldu.

Telefon OSOM markasının değiştirilmiş bir versiyonu olacak ve kripto para cüzdan özellikleriyle gelecek.

Buna ek olarak “Solana Mobile Stack (SMS)” isimli bir Web3 yazılım geliştirme kiti de telefonda yer alacak. Telefonun 1.000 dolar civarından satışa sunulması ve 2023 yılının başların raflarda yerini alması bekleniyor.

Telefon, SOL’ün mobil odaklı büyümeye yaptığı en büyük yatırımı temsil ediyor. Cihazda bir Web3 merkeziyetsiz uygulama mağazası, entegre “Solana Pay” ile birlikte QR kod tabanlı on-chain ödemeler, mobil bir cüzdan adaptörü ve kullanıcıların özel anahtarlarını saklayacak bir yazılım bulunacak.

Sam Bankman-Fried Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

Kripto borsası FTX’in CEO’su ve SOL’ün önemli destekçilerinden Sam Bankman-Fried etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Her şey mobil hale geliyor. Pek çok ülkede erişimin çoğu cep telefonları üzerinden gerçekleşiyor. Ancak kripto paralar için mobil sektörü zamanın gerisinde kaldı.”

Bankman-Fried, “Bunun için en iyi çözüm, telefonunuza yerleştirilmiş gerçek bir cüzdana sahip olmaktır” dedi.

Solana Labs, telefonu geliştirmek üzere ekosistemi güçlendirmek için SOL ekosisteminin en büyük NFT pazarı Magic Eden, en büyük cüzdan sağlayıcısı Phantom ve merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Orca dahil olmak üzere diğer şirketlerle birlikte çalışacağını söyledi.

Yöneticiler, SOL telefon uygulama mağazasını, satışlardan kesinti yapan Google ve Apple’ın pazar yerleri ile karşılaştırdı. Yakovenko, SMS destekli mağaza için “Hiçbir ücret alınmayacak” dedi.

SOL Vakfı, SMS adı verilen ekosistemde mobil uygulamaların geliştirilmesini teşvik etmek için 10 milyon dolar ayırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu