HaberlerKripto Para

Son Dakika: ABD’den Yeni Bitcoin ve Kripto Para Düzenlemesi

ABD'deki yeni düzenlemeye göre kripto paralardaki anonimlik tamamen kaldırılmak isteniyor.

Kripto paralar, evrensel para sistemine göre çok daha fazla gizlilik içeren varlıklar olarak biliniyor. Hatta Monero gibi gizliliğe önem veren kripto paraların takip edilmesi zor olduğu için birçok ülkede yasaklandığı görülüyor.

Devletlerin kripto paraların bu özelliğinden rahatsız olduğu ve son dönemde borsalardaki kimlik doğrulama işlemlerinin zorunlu hale getirildiği ve getirilmeye devam ettiği biliniyor.

ABD Mali Suçları Araştırma Ağı’nın (FinCEN) yeni aldığı karara göre, artık borsalar üzerinden kripto para çekimi yapılacağı zaman kesinlikle kimlik doğrulama onayının yapılmış olması gerekecek. Bu yolla anonim aktarımların önüne geçmeyi amaçlayan ABD, kripto paralar için de geçmişe dönük kayıtları saklaması ve gerektiğinde ilgili makamlara verilmesi konusunda da kripto para borsalarına yaptırımlar uygulayacak.

Parasal Sınırlar Getirildi

Yeni düzenleme teklifine göre 3.000 dolar ve üzerinde bir kripto para transfer işlemi yapılacaksa borsalar tarafından kimlik doğrulama onayı istenecek. 10.000 dolar üzerinde olan aktarımlar ise doğrudan FinCEN’e bildirilmek zorunda olacak.

Henüz tasarı aşamasında olan bu yeni düzenlemelerin onaydan geçeceği ve kripto paralardaki gizliliğin bu yolla büyük ölçüde önüne geçileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu