Bitcoin
Öne Çıkan Haber

Son Dakika: Bitcoin 10.000 Dolar Altına Geriledi!

Bitcoin'deki düşüşler devam ediyor.

Bitcoin 10.000 doların üzerine yükselmesiyle çok ciddi alım talebi ile karşılaşmış ve fiyat birkaç hafta önce 14.000 dolar sınırına kadar dayanmıştı. Özellikle yeni yatırımcılar bu seviyelerden BTC’nin daha fazla yükseleceğini düşünerek ciddi yatırım yapmış ve 400 milyar doları geçen kripto para piyasa hacmi içinde BTC’nin hakimiyeti yüzde 64 seviyelerine kadar tırmanmıştı.

An itibarı 10.000 dolar altına tekrar gerileyen ve özellikle yeni yatırımcının güvenini kıran BTC, an itibarı ile 9700 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Bitcoin’in ciddi şekilde düşeceğini ve tekrar sene başındaki gibi 3.500 dolarlara kadar ineceğini düşünen analistler olsa da, eski dönem analistlere ve yatırımcılara göre BTC‘de an itibarı ile “silkelenme” yaşanıyor. Bu dönemde 8950 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşanabileceğini ifade ediyor. Bu dönemde panik alış ve satış yapılmaması konusunda yatırımcılara uyarılarda bulunan analistlerin bu düşüşe rağmen sene sonu tahminlerini 17 ila 20 bin dolar arasında tahmin ediyor.

Piyasaya bakıldığında 290 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin piyasa hakimiyeti yüzde 60.2 seviyelerine gerilemiş durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu