blank
BorsaHaberlerKripto Para

Son Dakika: Bitcoin Borsası Coinbase Halka Arz İçin SEC’e Başvurdu

Coinbase halka arzı için başvurusunu SEC'e iletti.

Yaklaşık değeri 8 milyar dolar olan, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, halka arzı için önemli bir adım attı.

Dünya’nın sayılı kripto para borsaları arasında sayılan Coinbase Global Inc, bugün yapılan açıklamayla, halka arzı için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurduğunu duyurdu.

Açıklamada, gerekli prosedürlerin tamamlanarak bugün itibariyle SEC’e başvuru yapıldığı ve piyasa koşullarına göre inceleme süreci sonucunda halka arzın yürürlüğe gireceği paylaşıldı.

Bitcoin’de 20.000$ kırıldıktan hemen sonra gelen Coinbase başvuru için, 2021 yılının en büyük halka arzlarından birisi olacak yorumları yapıldı. ABD’de ana akım medyada da geniş yer bulan başvuru, manşetten duyuruldu.

Coinbase’in halka açık piyasalarda işlem görecek olan, ilk büyük kripto para odaklı şirket olması da Coinbase’in başvurusunu değerli kılıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu