binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: Bitfinex Üzerinde Bir Veri İhlali Yaşandığı İddia Ediliyor! 2.5 TB...

Son Dakika: Bitfinex Üzerinde Bir Veri İhlali Yaşandığı İddia Ediliyor! 2.5 TB Veri ve 400 Bin Kullanıcının Verilerinin Sızdırıldığı İddialar Arasında!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Shinoji Research tarafından iddia edilen verilere göre, kripto para borsası Bitfinex üzerinde bir veri ihlali yaşandı ve 2.5 terabayt veri ile birlikte 400 bin kullanıcının verileri çalınmış olabilir.

Bilgi henüz borsa tarafından doğrulanmadı ve kullanıcıların resmi açıklamayı beklemesi gerekiyor.

Shinoji Research’e göre saldırının sorumluluğunu, kötü amaçlı faaliyetleriyle tanınan FSociety fidye yazılım grubu üstlendi. Onion sitelerine iki mega bağlantı ile birlikte bir sayfa yüklediler. Bu bağlantılar, kullanıcı adları ve düz metin şifrelerinin kısmi bir dökümünü içeren bir metin dosyasına yönlendiriyor.

Shinoji Research, yapılan incelemede, listenin Alameda Research gibi ticaret firmalarına ait bilinen herhangi bir hesabı içermediği tespit ettiğini söyledi. Bununla birlikte, verilerin büyüklüğü, hackerların Bitfinex’in başlangıcından bu yana her KYC belgesine erişebileceğini gösteriyor.

Hackerlar, taleplerinin karşılanmaması halinde tüm kullanıcıların KYC belgelerini sızdıracaklarını belirten bir uyarı yayınladı.

Şaşırtıcı bir gelişme olarak, Shinoji Research’ün bir takipçisi dosyadaki şifrelerden birini denedi ve 2 faktörlü kimlik doğrulama (2FA) uyarısı aldı. Bu durum daha sonra Shinoji Research tarafından da doğrulanarak ihlalin gerçekliği teyit edildi. Bitfinex henüz bu iddialara yanıt vermedi.

Ancak tüm bunlar Shinoji Research’ün iddiaları ve Bitfinex’ten resmi açıklama beklenmeli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail