blank
HaberlerXRP

Son Dakika! Bitstamp Ripple’ı (XRP) “Delist” Etme Kararı Aldı

Bitstamp XRP'yi delist eden ilk hacimli borsa oldu.

Gün içerisinde 0.24$ seviyelerinden, 0.38$ seviyelerine kadar yükselen XRP, yatırımcısına henüz ölmedim sinyali verdi. Ancak ne yazık ki olumsuz haberler gelmeye devam ediyor.

Çok kısa bir süre önce Bitstamp borsasından yapılan açıklamada, SEC’in XRP’ye dava açması nedeniyle, XRP’yi listelemeyi bırakacaklarını duyurdular.

Açıklamanın detayları şu şekilde, “XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden Ripple Labs Inc.’e karşı yapılan son SEC dava dosyalarının ışığında, 8 Ocak 2021’de ABD’deki müşterilerimiz için tüm XRP alım satımlarını ve depozitolarını saat 21: 00’de durduracağız . Gelişen durumu yakından takip edip ona göre uyum sağlamaya devam edeceğiz. ABD’li müşterilerimiz XRP’yi Bitstamp’tan çekmeye devam edebilecek. Diğer ülkelerden müşteriler etkilenmeyecek. Bu konudaki sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi mevcut oldukça güncellemeleri burada ve Twitter’da yayınlayacağız.”

Hacmi küçük borsaların XRP’yi delist etmesi üzerinde gözler büyük borsalara çevrilmişti. Bugün için Coinbase’in XRP’yi delist edeceği söylentileri yayılmış olsa da Coinbase’den henüz bir açıklama gelmedi. Bitstamp XRP’yi delist eden hacmi büyük borsaların ilki oldu.

İlgili Haber  Söylentiler: "Coinbase Ripple'ı (XRP) Delist Edecek" Tarihte Belli!

2011 yılından bugüne kadar faaliyetine devam eden Bitstamp, hacim bakımdan 7. büyük borsa.

25.12.2020 Borsa Hacim Tablosu

Haber duyulduktan sonra düşüş yönlü tepki veren XRP, son 15 dakika içerisinde yüzde 20 seviyelerinde geriledi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu