Haberler

Son Dakika: Dev Bitcoin Borsasına Soruşturma: İkinci BitMEX Vakası Mı?

OKEx borsasında neler oluyor? İkinci bir BitMEX vakası mı yaşanacak?

Dünyanın sayılı borsalarından olan OKEx’e açılan bir soruşturma nedeniyle borsa, bugün çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı. Haber piyasaya düştükten sonra Bitcoin ve altcoin fiyatları olumsuz etkilenirken OKEx’in kripto parası olan OKB ise yüzde 20 seviyelerinde gerileme yaşadı.

BitMEX’ten Sonra OKEx Mi?

Bilindiği gibi bu ayın başlarında en büyük vadeli işlem borsası olan BitMEX’e yasadışı ticaret suçlamaları ile soruşturma açılmış ve borsadan yüz milyonlarca dolarlık kripto para kullanıcılar tarafından çekilmişti. Böylelikle liderlik koltuğundan inen BitMEX’in yerini OKEx gibi rakip borsalar almaya başlamıştı.

Ancak BitMEX’ten sonra OKEx’in de böyle bir soruşturmayla karşılaşması (soruşturmanın içeriği henüz bilinmiyor) sırayla tüm kripto para borsalarının aynı durumla karşılaşacağı endişesini yaşattı.

OKEx borsasının hangi suçlamalarla soruşturmaya maruz kaldığı şu an net olarak bilinmese de şirketten yapılan açıklama şu yönde:

Borsada çalışan bir yetkili ile ilgili soruşturma açıldı, bu durum borsayı ilgilendiren bir olay değil. Ancak yetkilinin borsa bilgilerine erişimi olduğu için tedbiren yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldık.

Özel anahtar sahiplerinden birisi şu an soruşturma sebebiyle bir kamu güvenlik bürosundadır. Bu sebeple kripto para çekme işlemlerinin askıya alınmasından kaynaklanan rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür dileriz. Konuyla ilgili herhangi bir önemli gelişme hakkında kamuoyuna zamanında açıklama yapacağız. İlgili özel anahtar sahibi işlemi yetkilendirdikten hemen sonra kripto para çekme işlemlerine devam edeceğiz. Devam eden desteğinizi ve güveninizi takdir ediyor ve değer veriyoruz ve müşterilerimize birinci sınıf ürünler, hizmetler ve teknik destek sunmaya devam edeceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu