Haberler

Son Dakika: Elon Musk, Twitter’ı Tamamen Satın Almak İçin Teklif Yaptı!

Elon Musk, yaptığı ilk hisse alımından sonra Twitter'ı tamamen satın almak için teklif yaptı!

Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, yıldızının bir türlü barışmadığı Twitter’ı bu sefer tamamen satın almak istiyor.

Musk, milyarlarca dolar karşılığında %9’luk hisse satın alımı yaptıktan sonra şimdi ise tamamen alım yapmak için teklif verdi.

Musk, Twitter’ı Almak İstiyor

Aktarılan son gelişmeye göre Musk, hisse başına 54,20 dolarlık teklif verdi. Musk’ın paylaşılan teklifine bakıldığında Twitter’ın “çok büyük bir potansiyel taşıdığının” vurgulandığı ve Musk’ın ifade özgürlüğü için bunu istediğini vurguladığı görülüyor.

Twitter’ın bütün hisselerini %54’ü nakit olacak şekilde almayı teklif eden Musk’a ne yanıt geleceği merak konusu.

Twitter’ın bu teklif öncesi hisse değerinin 45 dolar olduğu ve Musk’ın aslında daha yüksek bir teklif verdiği görülüyor.

Ünlü isim yaptığı ek açıklamada bunun “son ve en iyi” teklifi olduğunu, teklifin kabul edilmemesi durumunda hissedar olarak konumunu tekrar gözden geçirmek zorunda kalacağını vurguladı.

Hissedar olmasına rağmen şirketin tamamen değişmesi için bunun “özel” bir şirket olması gerektiğini belirten Musk, kesinlikle bütün yönetime meydan okuyor. Musk’ın bu teklifinin toplam değeri ise 43 milyar dolara tekabül etmekte. 

Binance CEO’su CZ ise Musk’a bunu özelleştirme ve bir kripto para piyasaya sürme tavsiyesinde bulundu. Binance CEO’sunun önerileri arasında mavi tikli her bir hesap için ücret alma, NFT‘ler ve metaverse de yer almakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu